Mickelson asistentem pro Ryder Cup. Woods v týmu USA nebude

Phil Mickelson a Tiger Woods

Phil Mickelson ani letos Ryder Cup nevynechá. Poprvé od roku 1995 však nikoliv jako hráč, ale jako asistent, za kterého si ho vybral kapitán týmu USA Steve Stricker společně s Fredem Couplesem. Již dříve byli jako asistenti jmenováni Zach Johnson, Davis Love III. a Jim Furyk.

Mickelson si vyzkouší roli asistenta vůbec poprvé. Přeruší tak rekordní sérii dvanácti po sobě jdoucích účastí jako hráč, během kterých odehrál rekordních 47 zápasů a uhrál rekordních devět bodů ve fourballech. Jeho celková bilance je 18-22-7.

Poté, co těsně před svými 51. narozeninami vyhrál v květnu PGA Championship a stal se tak nejstarším vítězem majoru v historii, bylo nasnadě, že se o něm mluvilo jako o kandidátovi kapitánské volby, kterých má Stricker k dispozici šest. Sám Mickelson ale prohlásil, že si kapitánskou volbu nezaslouží. Kromě historického triumfu v Kiawah Island už byl totiž letos pouze jednou v TOP 20.

Minulý týden na BMW Championship uvedl, že by samozřejmě roli asistenta přijal, nicméně se zatím soustředí na to, aby hrál svůj nejlepší golf. Za poslední dva týdny jednou neprošel cutem a jednou skončil na děleném posledním místě. Ve FedEx Cupu skončil na 70. místě a nekvalifikoval se tak do 30členného finále na Tour Championship.

Vzhledem ke svým zkušenostem a oblíbenosti u ostatních hráčů by Mickelson mohl být tím pravým elementem, který pomůže překonat velkou nevraživost mezi některými hráči v americkém týmu.

"Jen chci, aby kluci hráli svůj nejlepší golf. Pokud ho budou hrát, bude americký tým opravdu velmi silný se spoustou mladých talentovaných hráčů. Ale musíte z nich dostat to nejlepší," řekl už minulý týden.

O Mickelsonovi se mluví jako o velmi pravděpodobném kapitánovi v dalších letech. Nebylo by překvapením, kdyby vedl americký tým už v roce 2025 v Bethpage Black.

Na základě dohody obou týmů může být na obou stranách pouze pět asistentů. Vzhledem k tomu, že ke třem stávajícím byl vedle Mickelsona ve středu oznámen i Couples, znamená to, že Tiger Woods nebude v září ve Whistling Straits součást týmu.

Stricker v květnu uvedl, že na toto téma s Woodsem mluvil, ale tehdy nevěděl, jestli bude po vážné autonehodě schopen se své role v týmu ujmout. Nyní je jasné, že Tiger v týmu nebude.

"S Philem a Fredem už se o všech věcech kolem Ryder Cupu nějakou dobu bavím. Poskytují mi upřímnou a pomocnou zpětnou vazbu a pro Ryder Cup mají velkou vášeň. Je mi ctí, že byli ochotní připojit se k týmu a pomohou nám za několik týdnů zvítězit," uvedl Stricker.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení