Kdo je "zlatou rybkou" mezi nejlepšími golfisty světa?

Jon Rahm a Dustin Johnson

O zlatých rybkách se říká, že jsou nejšťastnějšími živými tvory, protože nemají žádnou paměť. Nebo přesněji, že po několika málo vteřinách zapomenou na vše, co se před chvílí odehrálo. Kdo je takovou "zlatou rybkou" mezi nejlepšími golfisty světa?

Aktuálně první hráč světového žebříčku Jon Rahm má v tom, kdo je mezi golfisty zlatou rybkou, jasno. "Bezpochyby a bez diskuse, Dustin Johnson," prohlásil 26letý Španěl.

"Má schopnost zapomenout na nešťastné chvíle a chyby ve hře lépe a rychleji, než kdokoliv jiný," vysvětlil důvod, proč označení "zlatá rybka", byť vědecké studie potvrdily, že zlatá rybka bez paměti je jen mýtus.

Řeč na schopnost rychle vypudit z hlavy nepovedené okamžiky ve hře přišla po turnaji Northern Trust, kde se Rahm držel dlouho ve vedení a na předních příčkách, ale nepovedl se mu závěr turnaje. A měl odpovědět na to, jak rychle dokázal zapomenout, aby mohl do dalšího turnaje vstoupit s čistou hlavou.

Rahm si vzal na pomoc i populární komediální seriál Apple TV o trenérovi amerického fotbalu Tedu Lassovi, který se stal koučem profesionálního fotbalového klubu Premier League v Anglii. Měl se znemožnit, ale díky jeho vlastnostem se mu nečekaně daří.

"Ted Lasso je taková zlatá rybka. Jestli jste ten seriál neviděli, tak se na něj prostě musíte podívat. Zlatá rybka je nejšťastnějším zvířetem na světě. Víte proč? Má desetivteřinovou paměť," vysvětlil Rahm.

A samozřejmě logicky následovala otázka na to, kdo je podle něj nejlepší zlatou rybkou mezi golfisty. Odpověď už znáte, ale co na to samotný DJ?

Odpověď na to, proč je zlatá rybka nejšťastnějším tvorem na světě, neznal, ale když mu bylo řečeno, že je to proto, že nemá paměť, už věděl, co odpovědět. "Hmm, tak to sedí, já vlastně taky žádnou paměť nemám," souhlasil pobaveně Johnson.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení