Vrátí se ještě Tiger Woods? Jack Nicklaus si je jist, že ano

Jack Nicklaus a Tiger Woods

Uplynulo už šest měsíců od okamžiku, kdy Tiger Woods skončil po děsívé autonehodě s mnohačetnými vážnými zraněními v nemocnici v Los Angeles. Stejně dlouho trvá i čekání na jeho uzdravení a především na návrat ke golfu. O tom, že se vrátí, je přesvědčený i jeho přítel a golfová legenda Jack Nicklaus.

O tom, že se Woods vrátí, Nicklaus nepochybuje. Má proto i vysvětlení. Podle golfisty s přezdívkou Zlatý medvěd to totiž není zdaleka poprvé, co Woods narazil na takovou překážku a pokaždé se v minulosti dokázal po různých peripetiích zase odrazit ode dna.

"Znám Tigera. Stačí si vzpomenout, co dokázal v Torrey Pines při svém vítězství na US Open v roce 2008. Vyhrál se zlomenou nohou. Co vám to říká?" položil si 81letý vítěz rekordních osmnácti majorů řečnickou otázku v rozhovoru pro Washington Post.

A hned si také odpověděl: "Jakmile to jen trochu bude možné a bude v pořádku, bude zase odpalovat míče," nepochybuje Nicklaus o Woodsově návratu.

Jediné, čím si Nicklaus nebyl zcela jist, bylo to, zda bude Woods znovu dosáhnout špičkové úrovně své hry, s níž vládl rekordně dlouho světovému žebříčku, vyhrál 82 turnajů na PGA Tour včetně patnácti majorů.

"Nevím a nedokážu říct, zda dosáhne na svou bývalou úroveň hry, ale o tom, že zase bude hrát, o tom jsem přesvědčený," konstatoval Nicklaus.

Ani on ale nemá žádné "čerstvé" zprávy o aktuálním zdravotním stavu Woodse. Jedním z mála lidí, kteří strávili nějaký čas se zotavujícím se Woodsem, byl Rickie Fowler.

"Rehabilitace mu zabírá většinu dne. Pracuje tvrdě, ale má před sebou ještě hodně dlouhou cestu," řekl zhruba před měsícem Fowler. Několik týdnů poté se objevila informace od zdroje blízkého Woodsovi, že je 45letý bývalý první hráč světa v dobré náladě, daří se mu dobře, ale od své nehody nehrál vůbec žádný golf.

Před nedávnem Woods oznámil, že se bude hrát "jeho" turnaj na Bahamách, ale ke svému návratu ani možném termínu, kdy by se mohl objevit na hřišti, se nevyjádřil.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení