Mohl bys stát?! Mezi Američany je před Ryder Cupem dusno

Bryson DeChambeau a Patrick Cantlay

Za nedlouho budou spoluhráči v Ryder Cupu. V neděli ve finálovém kole bylo ale mezi cítit velké napětí. V jednu chvíli Bryson DeChambeau svého soka v boji o vítězství na BMW Championship Patricka Cantlaye dokonce příkře okřikl.

"Patricku, mohl bys stát," obořil se viditelně nervózní DeChambeau ke svému soupeři před ranou do greenu na 14. jamce. Právě si to z Cantlayem rozdával o vítězství ve druhém turnaji play off FedEx Cupu a napětí by se dalo krájet.

Po tomto incidentu atmosféra ve flightu ještě více zhoustla. Vlastně už to ani nebyl flight, ale dvě oddělené a do sebe uzavřené entity hráč – kedík pohybující se po stejné jamce.

"Jen chtěl, abych přestal chodit. Chvíli předtím jsme byli rozhodčími upozorněni, abychom trochu zrychlili. Já nejsem zrovna moc rychlý chodec, tak jsem se jen snažil vyrazit napřed a ušetřit trochu času. Žádný velký problém, takové věci se občas stávají," bagatelizoval Cantlay situaci.

Nebyl to ale mezi nimi jediný nesoulad. Již na začátku kola zachytily kamery DeChambeaua koulet očima, když Cantlay pečlivě vyměřoval svůj krátký putt. Na konci dlouhého šestijamkového play off, které spolu nakonec oba svedli o vítězství, si beze slov jen letmo podali ruce bez náznaku vzájemného uznání.

Poražený DeChambeau k tomu neřekl nic. Po turnaji pokračoval ve svém mediálním mlčení a rozhovory odmítl.

Až válečné napětí, které mezi oběma v neděli v boji o důležité vítězství panovalo, však opět ukázalo, co může být slabinou amerických favoritů v nadcházejícím Ryder Cupu. Nesoudržnost hvězd, kterými je tým kapitána Steva Strickera nabitý.

Ostatně Stricker už se na toto téma vyjádřil, když se připravuje na krocení napjatého vztahu, který má DeChambeau s Brooksem Koepkou. Jak ale naznačilo finále BMW Championship, možná to nebude jediná tenze, kterou bude muset ve svém týmu řešit.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení