Půltucet hráčů USA pro Ryder Cup je známý. Stricker je nadšený

Ryder Cup

Polovina týmu USA pro zářijový duel Ryder Cupu proti Evropě už je jasná. Kapitán amerického výběru Steve Stricker už zná půltucet jmen hráčů, kteří si zajistili místo v týmu automaticky. Jako poslední do rydercupové šestice proklouzl Patrick Cantlay.

Pět hráčů ze šesti – Collin Morikawa, Dustin Johnson, Bryson DeChambeau, Brooks Koepka a Justin Thomas – mělo místo v americkém týmu jisté už před turnajem BMW Championship.

Poslední šesté místo v týmu si zajistil díky vítězství ve druhém podniku play-off FedExCupu Patrick Cantlay, když udolal na šesté jamce rozstřelu DeChambeaua. A v rydercupovém pořadí přeskočil do té doby šestého Tonyho Finaua.

"Jsem nadšený z těch šesti kluků, kteří se do týmu dostali přímo. Líbí se mi, co vidím a že spousta z nich hraje teď na konci sezony výborně, spousta z nich je ve skvělé formě," pochvaloval si kapitán Stricker.

Papírově jsou Američané před nadcházejícím duelem s Evropany favority. A nejen proto, že hrají v domácím prostředí 24. – 26. září ve Whistling Straits ve Wisconsinu, ale také vzhledem k žebříčkovému postavení hráčů. Všech šest nominovaných figuruje v top 10 světového pořadí.

A pouze Cantlay, který je společně s Morikawou nováčkem v Ryder Cupu, dosud nevyhrál žádný major.

Stricker je spokojený i s tím, že má v týmu nejen výjimečné ranaře a dlouhé hráče, ale zrovna tak golfisty, jejichž velkou zbraní je bezchybná hra železy, stejně jako vynikající hra na greenu.

Kapitán týmu už dopředu avizoval, že se se všemi šesti co nejdříve setká, aby mu řekl své názory na to, koho by ještě chtěli mít v týmu a s kým by vytvořili možné páry.

"Chci vědět, co si myslí, co prožívají. Chci znát jejich pohled na to, kdo podle nich hraje aktuálně dobře, kdo by se jim hodil jako parťáci. Chci jim nahlédnout do hlavy," prozradil Stricker.

Na rozdíl od Strickera má kapitán týmu Evropy Padraig Harrington k dispozici pouze tři divoké karty. Devět hráčů se kvalifikuje do týmu automaticky – čtyři z evropského žebříčku a pět podle umístění ve světovém žebříčku.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení