Mrůzek i Kořínek si na Challenge Tour zahráli jen dvě kola

Aleš Kořínek

Působení dvojice českých golfistů na turnaji B-NL Challenge Trophy v Nizozemsku nemělo příliš dlouhého trvání. Aleš Kořínek i Filip Mrůzek neprošli cutem a skončili po dvou kolech. Nejlepšími Čechy po 1. kole turnaje Pro Golf Tour v Kynžvartu jsou Michal Pospíšil a amatér David Mlýnek, kteří v paru dělí 5. místo.

Ani Filip Mrůzek ani Aleš Kořínek nenavázali na podniku Challenge Tour v nizozemském Spijku na nedávné Czech Masters, kde oba prošlo cutem a Mrůzek si navíc připsal historicky nejlepší umístění českého hráče na European Tour, když skončil dělený dvanáctý.

Tentokrát ona zůstali daleko za hranicí cutu. Mrůzek sice začal druhé kolo nadějně. Startoval z desítky a na třináctce a čtrnáctce zahrál dvě birdie v řadě. Jenže závěr úvodní devítky mu nevyšel, když na třech jamkách za sebou zapisoval bogey.

Další přidal na druhé jamce a kolo nakonec dohrál se skóre +2, celkově +7 a to ho zařadilo až na dělenou 117. pozici.

Druhé se skóre dvě rány nad par zahrál i Kořínek, který také nejprve skóroval hned na své úvodní, desáté jamce, ale na dvanáctce zahrál double bogey. Birdie na rozloučenou na šesté jamce znamenalo konečné skóre +8 a dělenou 128. příčku.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Turnaj Pro Golf Tour ALTEPRO Trophy, který se dnes rozehrál prvním kolem v Kynžvartu a zítra bude pokračovat druhým dějstvím v Sokolově, rozehráli nejlépe z českých hráčů Michal Pospíšil a amatér David Mlýnek. Oba v náročných pomníkách zvládli úvodní rundu v paru a dělí 5. místo.

"Začal jsem prachbídně. Z prvního týčka krtek rovnou do vody, takže z toho byl dabláč. Pak se to ale srovnalo, hrál jsem trpělivě, konzistentně, na středy greenů. Vyplatilo se to hlavně na devítce, která byla navrtaná hned za vodou. Dal jsem to na střed a backspin mi vrátil míček skoro až k jamce," konstatoval Pospíšil.

Nejlépe rozehrál turnaj Belgičan Yente van Doren, který zahrál v prvním kole 69 ran, tedy -3. Dostal se dokonce i na čtyři rány pod par, když zahrál eagle na desítce, ale na své závěrečné jamce jednu ránu ztratil.

Ve startovní listině figuruje celkem 21 českých golfistů. Nad hranicí cutu jsou po úvodním dějství ještě i Matyáš Zapletal (+2), David Benák a Jan Cafourek (+4).

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení