Klára Spilková plánuje v září a říjnu tři starty na turnajích LPGA

Klára Spilková

Po olympijském turnaji v Tokiu, kde obsadila 23. místo, se Klára Spilková chystá na další pokračování sezony na podnicích LPGA. Ve druhé polovině září a na začátku října plánuje 26letá česká golfistka tři starty za sebou, byť jistý má zatím pouze jediný.

Prvním turnajem bude nejprve Cambia Portland Classic v Oregonu (16.-19.9.) a poté zřejmě hned následující Walmart NW Arkansas Championship (24.-26. 9.) a o další týden později ShopRite LPGA Classic v New Jersey (1.-3.10.). Pravdou ale je, že v Arkansasu i v New Jersey je zatím těsně „pod čarou“.

V rámci přípravy v těchto dnech Spilková absolvuje sportovně relaxační pobyt na Madeiře. Po návratu z Tokia se věnovala především kondici a také zažila dosud nepoznané: třídenní pobytový SPOKO kemp na Panoramě Kácov, kde spolu s Evou Koželuhovou vedla fyzický i herní trénink sedmi mladých golfistů ve věku od 9 do 16 let.

"Byla to pro mě nová a úžasná zkušenost. Díky tomu, že jsem tentokrát stála při tréninku na druhé straně, jsem si mohla projít jeho jednotlivé fáze a měla jsem tak možnost užitečné sebereflexe," řekla Klára o prvním ročníku kempu, na který hodlají spolu s kamarádkou a profesionální trenérkou zároveň napřesrok navázat.

Srpen patřil také dalším akcím. Byly mezi nimi focení mezi ostatními sportovci Dukly Praha do tradičního kalendáře a také podpora turnaje Educo Cup v Lázních Kostelec u Zlína. Ten je zasvěcen stejnojmennému zlínskému středisku rané péče, poskytované rodinám s dětmi se zdravotním znevýhodněním od narození do 7 let. Do dražby věnované tričko vyneslo středisku 15 000 korun.

Další charitativní akce spojená se jménem Kláry Spilkové se chystá na 1. října do Olomouce, opět tradičního místa pro turnaj Dobrogolf, který golfistka dlouhodobě podporuje. Tentokrát věnovala do dražby obraz, který inspirován hráčkou namaloval Jiří Kubát a také jej pojmenoval Klára.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení