Budou na sebe Koepka a DeChambeau při Ryder Cupu hodní?

Bryson DeChambeau

Není to žádné tajemství. Brooks Koepka a Bryson DeChambeau se navzájem nemusí. Jejich roztržka trvá už nějaký čas a tu a tam jeden, či druhý znovu "přiloží polínko". Zvládnou spolu odehrát Ryder Cup v jednom týmu? Kapitán výběru USA Steve Stricker věří, že ano.

Spory a nevraživost obou hráčů už trvají řadu měsíců a s blížícím se termínem rydercupové bitvy mezi USA a Evropou ve Whistling Straits rostou i obavy, jak tihle dva kohouti zvládnou hrát v jednom týmu.

Minimálně jeden člověk žádné pochyby nemá – kapitán týmu USA Steve Stricker. "Oba mě ujistili, že hrát za svou zemi a vše, co k tomu náleží, je jejich největší prioritou," uvedl Stricker pro Sports Illustrated.

"Oba nevidí žádný problém v tom, že budou hrát v jednom týmu. A já jim věřím. Pokud jde o mě, už se tím, co se mezi nimi odehrávalo v minulosti, nezabývám. To už je za námi," prohlásil Stricker.

"Ostatně, v poslední době už jsme neslyšeli, že by Brooks o Brysonovi něco říkal. Letošní Ryder Cup pro oba hodně znamená a ani jeden nechce být příčinou jakéhokoliv problému," dodal kapitán týmu USA.

Ještě před nedávnem to ale na žádnou zakopanou válečnou sekeru mezi oběma hráči nevypadalo. Dokonce se objevily spekulace, že oba vzájemné antipatie uměle přiživují, aby získali co největší finanční podíl ze speciálního programu Player Impact Program, z něhož se mezi hráče rozdělí částka 40 milionů dolarů.

"Ryder Cup je akce jen na týden a jeden týden vydržím být v týmu s kýmkoliv na světě. Nechodím s ním hrát a jsem si docela jistý, že spolu ve dvojici nenastoupíme. Nebudeme si plácat ani vést noční rozhovory. Já dělám svoje a on zase svoje," komentoval vzájemné vztahy Koepka.

Jen potvrdil, že jejich vztahy mají k ideálu hodně daleko. A s nasazením dvojice Koepka a DeChambeau příliš nepočítá ani Stricker.

"Neřeknu, že není vůbec žádná šance, že by ti dva hráli bok po boku. Ale nemyslím si, že se to stane a nemyslím si, že by ti dva spolu chtěli hrát," přiznal Stricker v podstatě to, že tihle dva nejspíš kamarádi nebudou ani během Ryder Cupu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení