V Číně zabavili při policejní razii tisíce falešných golfových holí

Golfové hole

Na 10 000 falešných golfových holí bylo zabaveno při policejní akci v čínském městě Tung-kuan v jihovýchodní Číně. Oznámila to Americká antipadělatelská pracovní skupina výrobců golfového vybavení, která na provedení razií úzce spolupracovala se šanghajskou policií.

Skupina uvedla, že byly provedeny celkem tři série razií s cílem vymýtit veškerou výrobu a distribuci padělaného golfového vybavení.

Celkem bylo nalezeno a zabaveno 9769 kusů holí a komponentů, a také 10 600 etiket s ochrannými známkami nesoucí jména značek Titleist, Taylor Made, Callaway, PING, PXG a XXIO.

Tyto razie následovaly dosud největší akce na zajištění padělaného zboži, které proběhly v roce 2020. Tehdy bylo zabaveno 120 000 kusů různých částí golfového vybavení a zadrženo a obviněno bylo 15 lidí.

Mezi padělanými výrobky byly golfové hole, hlavy holí, shafty, gripy, bagy, headcovery i štítky s ochrannými známkami.

"Na výsledky práce, při které chráníme hráče golfu po celém světě před padělateli, jsme nesmírně hrdí," uvedla ředitelka ochrany značky Titleist Lisa Rogan pro server keepgolfreel.com.

"Úspěšné razie, jako byly tyto, slouží všem padělatelům jako výstraha, že jejich činnost nebude tolerována a že naše skupina bude rychle spolupracovat na vymáhání práva po celém světě, aby tuto ilegální činnost zastavila," řekla Rogan.

Americká antipadělatelská pracovní skupina výrobců golfového vybavení zahrnuje šest největších firem na světě; Acushnet Company, jejímiž značkami jsou Titleist, FootJoy a Scotty Cameron, dále Callaway-Odyssey, Sumimoto Group se značkami Srixon, Cleveland Golf a XXIO, PING, PXG a Taylor Made s Adams Golf.

Od svého vzniku v roce 2004 vedlo úsilí skupiny ke smazání více než 1500 webových stránek nabízejících padělané zboží a k zabavení více než 2 000 000 různých druhů padlaných golfových produktů.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení