Nová výzva pro DeChambeaua. Rozdá si to s golfovými ranaři

Bryson DeChambeau

Výzvy nejsou pro Brysona DeChambeaua ničím cizím ani výjimečným. Tou zatím poslední výzvou je jeho rozhodnutí soupeřit s největší golfovými bombery o nejdelší drivy na světovém šampionátu hráčů, kteří se na dlouhé drivy specializují. Jak dopadne?

Mezi "obyčejnými" golfisty na PGA Tour DeChambeau v délce drivů jednoznačně dominuje, ale utkat se se specialisty na dlouhé drivy, to bude přece jen něco jiného.

Přesto 27letý Američan prostřednictvím sociálních sítí oznámil, že se zúčastní mistrovství světa, které se uskuteční 28. září až 1. října ve sportovním komplexu v Mesquite ve státě Nevada.

"Bude to úžasná příležitost k růstu golfu a sportu obecně. Chci ukázat světu, jak neuvěřitelně talentovaní a pracovití tito sportovci jsou. Tvrdě jsem pracoval na tom, aby se moje hra dostala do jejich tempa. Věřím, že mám šanci," uvedl DeChambeau na Instagramu.

Na PGA Tour drží DeChambeau průměrnou délku drivů na délce 321,5 yardu. Loni na podzim na turnaji Shriners Hospitals for Children Open, který se hrál také v Nevadě, dominoval startovnímu poli s délkou dokonce 363,1 yardu.

Jen pro srovnání, při posledním klání golfových ranařů v Mesquitě v květnu vyhrál Open Division Justin James s drivem dlouhým 372 yardů, přičemž Jamesův rekordní drive měřil 406 yardů.

James je aktuálně na druhém místě v bodování PLDA za Kylem Berkshirem, který je DeChambeaovým přítelem a s vítězem US Open také trénoval.

"Kyle mi prozradil několik svých malých tajemství, která mu pomohla dostat se z rychlosti švihu 190 km/h na dnešní rychlost 241 kilometrů. Některé z jeho technik jsem zavedl a hodně mi to pomohlo nejen posunout hranice svého těla, ale i zvýšit rychlost švihu a samozřejmě i míčku," prozradil už dříve DeChambeau.

Rozhodnutí 27letého vítěze osmi turnajů PGA Tour startovat v klání golfových bomberů je ale poněkud překvapivé i proto, že těsně před tím bude startovat v týmu USA na Ryder Cupu. Ten končí 26. září a už o dva dny později by měl pálit své drivy v Mesquitu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení