Jen bojuju a zachraňuju se. Potřebuju klidné kolo, ví Lieser

Ondřej Lieser

Když Ondřej Lieser v úvodním kole D+D REAL Czech Masters po boku hvězdných golfistů Henrika Stensona a Padraiga Harringtona zahrál parádní kolo čtyři rány pod par, zdálo se, že našel ztracenou formu a pohodu, která ho loni na podzim dovedla k triumfu na Challenge Tour. Jenže další tři kola byla znovu návratem do stavu hledání.

A to i přesto, že poprvé na Czech Masters na Albatrossu prošel cutem. Jenže víkendová kola se nesly ve znamení marného hledání golfové jistoty. Důkazem byla i kola s výsledkem 73 a 75 ran, čtyři nad par.

"První dva dny to vypadalo, že to, na čem jsem v posledních týdnech pracoval, už začíná zase fungovat, ale další dva dny bylo zase všechno špatně. Málokdo si umí představit, co se vlastně děje," neskrýval rozladění 30letý Lieser.

Konečné dělené 60. místo nebylo tím, co by ho uspokojilo. "Snažím se nenechat na hřišti ani jedinou ránu, ale je to pořád strašný boj. Vždyť já v nedělním kole zachránil dva pary, když jsem proměnil dvakrát chip-in, a další tři pary po příhrách z naprosto nesmyslných pozic," popsal některé momenty finálové rundy.

"Pořád to je to samé dokola. Jen bojuju a zachraňuju se. Potřeboval bych klidné kolo, abych se mohl nějak posunout," postěžoval si první český golfový olympionik.

Jen těžko hledal plusy svého vystoupení na Albatrossu. "Plusů je strašně málo, když se podíváte na moje výsledky. Snad jen to, že jsem nic nevypustil a pořád bojoval. Kdybych to vypustil, dohrál bych kolo za 85 ran," konstatoval.

Ondřej Lieser (foto: Ladislav Adámek)

Ze všeho nejvíc ho trápí nekonzistence ran. Navíc během Czech Masters pokaždé v trochu jiné podobě. "Jeden den jsem byl beznadějně poslední v puttech na greenech v regulaci, v sobotu jsem nezasahoval greeny z jakýchkoliv pozic a v neděli to byla směs všeho," vypočítal své trable během turnaje.

To, v čem je problém, tuší, jen neví, jak zatím ze slepé uličky ven. "Je to naprosto švihová záležitost," má jasno. Na svém golfovém švihu ale od svého triumfu na Challenge Tour nic neměnil. To, co se změnilo, je ale jeho hmotnost – zhubnul patnáct kilo.

"Zhubnul jsem neplánovaně. Může to mít vliv na můj švih, ale to nevím. Problém je, že jednou mi to lítá daleko vpravo, podruhé daleko vlevo. S tím se těžko pracuje. Ale musím být trpělivý a makat na tom dál," neztrácel Lieser chuť ani víru vrátit se zpátky do pohody.

Do turnajového kolotoče se nejspíš vrátí až za čtrnáct dní. "Nedostal jsem se o pár míst na turnaj do Švýcarska. To mě mrzí. Následující Itálii nedám, takže hrát budu až v Holandsku. Tam bych se měl dostat," naznačil svůj další turnajový program.

Další turnaje by měly následovat v říjnu ve Španělsku, ale nejspíš se objeví v kalendáři ještě nějaké nové. "Údajně se to na European Tour řeší, že by se ještě měly objevit nějaké tři čtyři další turnaje, které teď ještě v kalendáři nejsou. Tak uvidíme," poznamenal Lieser.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení