Historický úspěch. Byl to můj životní den, zářil Mrůzek

Filip Mrůzek

Letos už potřetí prošel Filip Mrůzek cutem na turnaji D+D REAL Czech Masters. Naposledy před pěti lety a skončil tehdy na děleném 62. místě. Daleko za nejlepšími. To se letos změnilo. Razantně. Se skóre -8 obsadil fantastické dělené dvanácté místo, což je historicky nejlepší české umístění na turnaji European Tour. Byl jen ránu od TOP 10.

Ve finálové rundě udělal 29letý český profesionál parádní tečku za svým letošním vystoupením. Zahrál čisté kolo, které vyšperkoval pěti birdie.

"Asi to byl můj životní golfový den. Zahrál jsem už nižší skóre, to jo, ale pět ran pod par tady na tom hřišti, to už musí být hodně dobrý golf. To hřiště je těžké, dlouhé, zrádné pin pozice, ale pro mě to bylo úžasné kolo. Golf totálně bez chyby," neskrýval Mrůzek radost ze své hry i výsledku.

"Dneska to bylo kolo bez chyby. Měl jsem snad jen dva záchrany do paru, ale z toho byl nejdelší putt tak metr třicet. Nezaváhal jsem ani u jediné rány, věděl jsem, co mám hrát, kam mám mířit, jak ránu tvarovat, měl jsem pod kontrolou vzdálenosti," vypočítal faktory, které ho dovedly ke kolu pět ran pod par a konečnému skóre -8.

Nejspíš definitivně zlomil i zakletí posledních tří jamek na Albatrossu 16 až 18. Na šestnáctce zahrál druhé birdie dne a vzápětí na své neoblíbené sedmnáctce přidal třetí.

"Na šestnáctce byl pin úplně vlevo vepředu, zahrál jsem sedmičku a míček zůstal ve vodě. Zahrál jsem ale chip-in asi z pěti metrů. A konečně jsem zlomil sedmnáctku. Nejdřív dřevo, pak nádherný hybrid a putt z devíti metrů. Pecka, když se to povede ve finálovém kole European Tour," radoval se Mrůzek.

Páté birdie si Mrůzek nechal na svou závěrečnou pětiparovou devátou jamku. K velké radosti diváků, kteří ho odměnili dlouhotrvajícími ovacemi.

"Ten řev diváků a jejich potlesk, to bylo něco úžasného. V tu chvíli to není o umístění, bodech, nebo penězích, ale o té výjimečné chvíli, kdy slyšíte jejich radostný křik," přiznal Mrůzek, jemuž nakonec na dělené dvanácté pozici scházela jediná rána k top 10.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení