Golfista, nebo bafuňář? Bafuňář v golfu, má jasno Lukáš Tintěra

Lukáš Tintěra

Lukáš Tintěra má mezi českými golfisty zajímavý primát – startoval nejen ve všech sedmi ročnících D+D Real Czech Masters, ale také v předchozích turnajích Czech Open v Čeladné. Letošní start na Albatrossu bral 36letý profesionál tak trochu jako loučení. V poslední době je k vidění častěji v saku, než na golfovém hřišti.

Pravdou také je, že ani jednou Tintěra "nenahlédl" na turnajích European Tour přes hranice cutu. "Je to hezké hrát tolik let po sobě takové turnaje. Proplouvám roky, ale je smutné, když musím konstatovat, že je vlastně jedno, jaký hraju ročník. Mám pocit, že těch 75 ran hraju pokaždé," okomentoval se smíchem své vystoupení na Albatrossu.

"Ale na to, že jsem dva roky nehrál žádný velký turnaj, to zase až tak špatné nebylo. Měl jsem ze své hry dobrý pocit," dodal po druhém kole, v němž stejně jako v tom prvním zahrál 75 ran a celkově +6. To ho zařadilo v leaderboardu až do druhé stovky.

Až do závěrečných jamek se přitom držel na skóre +1, jenže místní "Amen Corner", tedy jamky 16 až 18, ho zvalchovaly. "Ve chvíli, kdy víte, že neprojdete cutem, je už tak trochu jedno, o kolik to bude. A do toho přijdou ty tři poslední těžké jamky. Na šestnáctce bylo takové navrtání, že za par se tleskalo a birdie tam nejspíš moc dnes nepadlo,“ konstatoval.

Pro Tintěru to byl nejspíš poslední start na podniku European Tour. I proto, že v posledních letech se proměnil z profesionálního hráče ve sportovního bafuňáře. Je sekretářem české PGA.

"Nevím, jestli jsem víc golfista, nebo bafuňář, ale jsem rád, že jsem bafuňář v golfu. Když dostanu úkol zahrát si s partnery, je to pořád moje práce. Ale dnes už trávím víc času u počítače, víc, než bych čekal," přiznal rodák ze Žiliny, který se ale s rodiči jako tříletý stěhoval do Karlových Varů.

Za možnost zahrát si Czech Masters byl vděčný. "Když jsem s panem Dědkem mluvil o možnosti zahrát si na Albatrossu, dostal jsem otázku, jestli vůbec ještě hraju golf. Samozřejmě hraju, ale mnohem méně. A tak jsem mu slíbil, že se budu poctivě připravovat na tenhle turnaj. Týden v kuse jsem opravdu trénoval, co to šlo. Jsem moc rád, že jsem si tady mohl zahrát," přiznal pamětník všech sedmi ročníků Czech Masters.

I pro něj bylo obrovským zážitkem vidět na vlastní oči a být nablízku golfových osobností, jakými je například Henrik Stenson.

"Myslím, že to, co dělá pan Dědek pro český golf je k nezaplacení. Mít tu možnost trénovat vedle Henrika Stensona, to je úžasné. Neodolal jsem a musel jsem se s ním vyfotit. Je to zážitek, na který nezapomenete. Neplatí to jen pro mě, ale hlavně pro všechny mladé české hráče," dodal Tintěra.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení