Thomas dal na radu 15letého kluka a dělí vedení s Rahmem

Jon Rahm

John Rahm se vrátil na hřiště po měsíci nucené pauzy a vypadalo, jako by žádnou přestávku neměl. Justin Thomas si nechal poradit od 15letého kluka a bylo z toho nejnižší skóre roku. Oba dva dělí vedení na Northern Trust, prvním podniku play-off FedExCupu.

Rahm přišel o naplnění svého snu zahrát si na olympijckých hrách, pravděpodobně kvůli falešnému testu na Covid-19, ale tuhle ztrátu už dokázal překousnout. Nucená pauza na něm ale nebyla znát.

Španěl s přezdívkou Rahmbo nasbíral v čistém kole osm birdie rozdělených po čtyřech na každé devítce. O možnost hrát o olympijské zlato přišel, o šanci získat pohádkovou prémii za vítězství ve FedExCupu ve výši 15 milionů dolarů už přijít nechce.

"Určitě dělám všechno proto, aby mě zase nestáhli z turnaje. Moc bych chtěl vyhrát," prohlásil s nebývalou upřímností Rahm.

Thomas odložil svůj putter, protože nebyl spokojený se svými výkony na greenech. A na radu patnáctiletého teenagera, s nímž se potkal minulý týden na juniorském turnaji, sáhl po starém putteru, který už před lety odložil. A fungoval…

"Nejdřív jsem se tomu klukovi bránil, ale pak jsem se sám sebe zeptal, proč ho vlastně nepoužívám. A tak jsem ho zkusil," přiznal Thomas. Výsledkem bylo devět birdie a 62 ran na kolo, jeho nejlepší výsledek od loňského listopadu a turnaje v Mexiku.

Devět birdie nastřílel i Bryson DeChambeau, ale nakonec zahrál 71 ran. To proto, že do své karty zapsal i pět bogey a dvě double bogey.

Komplikace ještě před začátkem zažil Dustin Johnson, jemuž při posledních tréninkových ranách na drivingu „odešel“ driver. Na odpaliště jedničky tak dorazil pouze s třinácti holemi v bagu a jedním coverem navíc. Nového driveru se dočkal na třetí jamce.

Ve startovní listině nakonec chyběl Patrick Reed, který drží v pořadí FedExCupu 22. pozici, ale už jen dva turnaje mu zbývají k tomu, aby se kvalifikoval do amerického týmu Ryder Cupu. Tam se automaticky kvalifikuje pouze šest nejlepších hráčů a Reedovi patří devátá příčka.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení