Par jako dobrý základ bitvy o cut. To platí pro Mrůzka i Zapletala

Filip Mrůzek

První kolo D+D REAL Czech Masters v paru. Na první pohled nijak oslnivý výsledek, ale vzhledem k větrným podmínkám a těžkým pozicím jamek na greenech připomínající leckdy spíš finálové kolo, byli s parem v úvodní rundě spokojení Filip Mrůzek i Matyáš Zapletal.

Každý se k němu ale dopracoval poněkud jiným způsobem. Zatímco zkušenější ze dvou českých profesionálů Mrůzek odehrál klidné kolo se čtyřmi birdie a stejným počtem bogey, připomínala Zapletalova skore karta trochu horskou dráhu.

Jednadvacetiletý Zapletal startoval z desítky a začátek měl impozantní – po birdie na jedenáctce a eaglu byl po třech jamkách na minus třech.

"Na dvanáctce jsem zahrál výborný drive až za zadní bunkery nějakých 200 metrů ke greenu. Trojkou železo jsem se dostal na green, asi sedm metrů od jamky. Soustředil jsem se na tempo a linii puttu. Byl to takový dojížďák na střed jamky. Bylo hezké vidět, jak míček mizí v jamce," popsal svůj eagle Zapletal.

Po skvělém startu ale přišla horší střední část kola, především závěr první devítky. Na jamkách 16 až 18 zahrál double bogey a dvě bogey a rázem se skóre -3 proměnilo na +2.

"Začátek byl skvělý, ale ani prostředek nebyl zlý. Na šestnáctce jsem zahrál perfektní ránu, myslel jsem, že budu putovat do birdie, ale rána byla dlouhá a šla rovnou do vody. Mojí chybou byl na sedmnáctce trojputt, kdy jsem špatně odhadl tempo, ale jinak jsem pořád hrál svou hru," konstatoval Zapletal.

Na své druhé devítce sice nejprve zahrál na dvojce bogey a propadl se až na skóre +3, ale ještě se dokázal vrátit do paru díky třem birdie.

"Měl jsem výborný začátek a dobrý konec, ale vlastně ani prostředek nebyl špatný. Důležité bylo, že jsem pořád hrál svou hru. Pár puttů jsem na druhé devítce ještě nechal, ale zrovna tak jsem některé nemusel proměnit. To musím přijmout a jde se dál," prohlásil 21letý Zapletal.

Z desáté jamky startoval i Mrůzek, který si zahrál ve flightu společně s ostřílenými hráči z European Tour Joostem Luitenem a Sorenem Kjeldsenem. Na první devítce zapsal pouze jediné birdie, ale také jen jediné bogey.

"Byla to ode mě dobrá hra. Jen na sedmnáctce jsem netrefil trojkou dřevem fairway a musel jsem se vyhrávat z hustého roughu. Bylo z toho bogey," popsal Mrůzek jedinou ztrátu na své úvodní devítce.

Závěr té druhé byl malinko jako na houpačce – po birdie přišlo bogey a naopak jindy po chybě rychlé vymazání ztráty. Na posledních šesti jamkách zapsal český profesionál tři birdie a stejný počet bogey.

"Kolo v paru beru jako dobrý základ a dobrý start. Zvlášť v tom větru, který někdy pomáhal, ale jindy dělal problémy. Pro mě to bylo dobré kolo, nemusel jsem nějak často bojovat o záchranu parů," neskrýval spokojenost s nadějným vstupem do turnaje.

"První devítka byla relativně klidná, na druhé jsem se snažil malinko víc útočit. Dal jsem tři birdie, ale bohužel taky tři bogey. Ale po turnaji v Berouně je moje hra dobrá, hřiště mi tady sedí. Ještě srovnám nějaké rány a bude to dobré," plánoval Mrůzek před druhým kolem.

A pochvaloval si hru ve flightu s Luitenem a Kjeldsenem. "Bylo hezké je vidět, jak zbytečně neriskují, ale když vycítí šanci, jdou po ní. Zkušeností mají spoustu, pro mě bylo zážitkem vidět, jaké volí rány, strategii. Může mi to hodně dát. Pro mě to byla úžasná škola," prozradil Mrůzek.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení