Pospíšil je rád, že se nevystřelil. Brixi a Jelínek zažili své poprvé

Michal Pospíšil

Povedený vstup do sedmého ročníku D+D REAL Czech Masters prožil na Albatrossu domácí hráč Michal Pospíšil, který se v těžkých podmínkách dostal pod par hřiště a je před pátečním druhým kolem v nadějné pozici. Své první zkušenosti s turnajem European Tour v Česku pak sbírali Gordan Brixi a Maxmilián Jelínek.

Michal Pospíšil vstoupil do turnaje výborně - startoval z desáté jamky a na desítce a na dvanáctce zapsal birdie. "Povedený začátek mi určitě pomohl. V minulosti jsem tady měl spíš slabší začátky, a pak musel ztrátu dotahovat. Takže mě to trochu uklidnilo. Pak se hraje vždycky lépe," popsal povedený vstup do turnaje český profesionál.

Bez větších výkyvů pokračoval i na dalších jamkách. Na obtížné tříparové šestnáctce sice zapsal bogey, další pak ještě na páté jamce, ale tuhle ztrátu rychle vymazal díky birdie na šestce. "Musím říct, že návrty jamek jsou tady nejtěžší, co jsme kdy hráli. Je tu nový ředitel turnaje, o němž se říká, že to hráčům rád dělá těžké. Zrovna šestnáctka měřila 167 metrů a pin pozice byla jak na finálové kolo," poznamenal Pospíšil.

Litoval jen několik dobrých šancí ke skórování, které neproměnil.

"Škoda, že jsem nevyužil na druhé devítce, své první, několika super ran do greenu. Kdybych ty putty proměnil, mohlo být skóre ještě lepší. Ale na druhou stranu, na druhé devítce jsem se trochu rozstřílel do stran a dokázala se potom zachránit. Řekl bych, že jedna pod par je super začátek na tomhle turnaji. Je to poprvé, co jsem se nevystřelil z turnaje hned po prvním kole. Z toho mám velkou radost," přiznal Pospíšil, který v rozehraném kole dělil 19. místo.

Gordan Brixi (foto: Ladislav Adámek)

Ještě dvě jamky před koncem úvodního kola držel Gordan Brixi své skóre v paru, ale předposlední sedmnáctka ho zle vytrestala. Jeho drive skončil v hustém roughu, ven z něj se dostal až druhou ranou a nakonec zapsal triple bogey. Celé kolo tak dohrál se skóre +3.

"Až na ten konec to bylo dobré kolo. Měl jsem ze svých ran dobrý pocit. Vlastně jediná chyba přišla až na sedmnáctce. Přitom drive nebyl špatný, jen jsem ho trochu víc přetáhl. Jinak se ale cítím dobře," konstatoval Brixi, pro něhož je to premiérový start na turnaji European Tour.

Premiérový start na European Tour má za sebou i Maxmilián Jelínek. "Je to pro mě skvělá zkušenost. Jsem velmi rád, že tu mohu vůbec hrát a těším se na další kolo zítra," prozradil 16letý amatér, který měl tee time na jedniče v 7:41. "Byl to pro mě hodně brzký budíček, ale hrají brzy rád, protože zase dříve skončím a mohu ještě trénovat," přiznal Jelínek, který možná trochu doplatil i na nervozitu.

Maxmilián Jelínek (foto: Ladislav Adámek)

To proto, že na první devítce nasbíral během čtyř jamek v řadě šest ran nad par, ale na druhé už nechyboval, zapsal jedno birdie, a tak kolo došel se skóre +5. "Za to jsem moc rád, že se mi podařilo vrátit se do hry na druhé devítce a zahrál jsem tam i birdie," uvedl 16letý mladík.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení