6 věcí o Czech Masters, které stojí za to si připomenout

Czech Masters

Sedmý ročník D+D REAL Czech Masters je zpátky. Opět s řadou golfových hvězd včetně Henrika Stensona a s rekordním počtem 16 českých hráčů. Stojí za to si připomenout několik věcí, které jste možná o Czech Masters nevěděli, nebo už trochu pozapomněli.

Návrat po roční nucené pauze

Turnaj patřící do kalendáře European Tour s dotací jeden milion euro se vrátil po roční nucené přestávce způsobené covidovou pandemií. Stejný osud potkal v loňském roce vícero podniků evropské série.

Sedmý ročník se hraje, stejně jako všechny předchozí, na hřišti Albatross Golf Resort, které je domovem turnaje od prvního ročníku v roce 2014.

Tradiční zastávka European Tour

Albatross Golf Resort se řadí mezi více než třicítku prestižních hřišť v seznamu destinací European Tour a mezi hráči je velice oblíbenou turnajovou zastávkou.

Hřiště s délkou 6829 metrů s parem 72 prochází každoročně úpravami. Zatímco v zimní přestávce před ročníkem 2018 prošly rekonstrukcí vodní plochy na hřišti, zejména ta, která střeží závěrečnou jamku č. 18, před letošním ročníkem prošlo kompletní proměnou všechny bunkery na hřišti. Změnil se i písek v nich. A celkem patnáct jich zmizelo zcela.

Místo pro premiérové vítěze

V dosud odehraných šesti ročních od roku 2014 hned čtyři hráči získali na Czech Masters svůj premiérový turnajový titul v kariéře na European Tour.

Belgičan Thomas Pieters získal svůj první titul v evropské sérii v roce 2015 a v roce 2019 dokonce přidal i druhý. V pořadí už čtvrtý na European Tour.

Premiérové tituly na Albatrossu slavili i Američan Paul Peterson (2016), Jihoafričan Haydn Porteous (2017) a Ital Andrea Pavan (2018). Výjimkou byl jen Jamie Donaldson, který vyhrál první ročník turnaj v roce 2014 a byl to pro něj třetí titul na European Tour.

Zatímco obhájce titulu Pieters letos chybí, další tři předchozí vítězi Peterson, Pavan a Porteous ve startovním poli jsou a mohou tak útočit na své druhé vítězství na Czech Masters.

Padne rekordní skóre turnaje?

Turnaj D+D REAL Czech Masters má za sebou dosud šest ročníků a pět různých vítězů. A také různé vítězné skóre.

Zatímco v roce 2017 stačilo Jihoafričanu Haydnovi k zisku trofeje skóre -13, o rok později musel Ital Pavan zahrát 22 ran pod par, aby se mohl radovat ze svého prvního turnajového titulu na European Tour.

Poslední vítěz z Albatrossu v roce 2019 Belgičan Pieters zahrál celkově -19. Jaké bude letošní vítězné skóre? Padne rekord?

Bitva o Ryder Cup trvá i na Albatrossu

Ještě čtyři turnaje European Tour mohou vstoupit do hry o místo v týmu Evropy pro letošní Ryder Cup. Po Czech Masters se o nominaci bude hrát i na Omega European Masters, Italian Open a BMW PGA Championship.

Na Albatrossu je ve hře osobně i evropský kapitán Padraig Harrington, který bude sledovat hned několik možných kandidátů především na přidělení divokých karet. Patří mezi ně i Henrik Stenson, či Danny Willett.

Aktuálně drží devět míst pro automaticky nominované hráče do týmu Evropy Jon Rahm, Tommy Fleetwood, Tyrrell Hatton a Rory McIlroy podle evropského žebříčku, a Viktor Hovland, Paul Casey, Matt Fitzpatrick, Lee Westwood a Shane Lowry na základě světového pořadí.

Prosadí se letos čeští golfisté?

Zatím jen velice nevýrazně o sobě dávali vědět čeští golfisté v předchozích šesti ročnících. Dva prošli cutem pouze v roce 2015. Tehdy obsadil amatér Vítek Novák konečné dělené 63. místo se skóre 1+ a profesionál Filip Mrůzek skončil dělený 68. se skóre +2.

O rok později se do víkendových kol dostal pouze Mrůzek, ale obsadil až dělené 62. místo, když turnaj dohrál v paru.

V dalších letech neprošel cutem žádný z českých golfistů. V posledním ročníku 2019 byl nejlepším českým hráčem Jakub Bareš na děleném 84. místě se skóre -1. Cut ale byl tři rány pod par. Letos je ve startovním poli rekordních 16 českých golfistů. Kdo z nich uspěje?

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení