Pět největších hvězd Czech Masters. Na koho se těšit na Albatrossu?

Henrik Stenson

Ani 7. ročník D+D REAL Czech Masters se neobejde bez účasti těch největších hvězd světového golfu. I když letos chybí někteří účastníci z minulých let, jako třeba Lee Westwood, John Daly, či Thomas Pieters, fanoušci nemusí litovat. Tady je pět největších hvězd, které mohou tento týden na vlastní oči vidět na Albatrossu.

HENRIK STENSON

Pětačtyřicetiletý Švéd je prvním seveřanem, který vyhrál major. Jeho největším úspěchem v kariéře je vítězství na The Open v Royal Troon v roce 2016, kde za sebou nechal o tři rány Phila Mickelsona.  Na všech třech ostatních majorech dokázal v kariéře skončit v TOP 5. Mimořádně úspěšný byl pro něj rok 2013, kdy vyhrál jak celkové pořadí PGA Tour (FedEx Cup), tak i European Tour (Race to Dubai) a stal se tak prvním hráčem v historii, kterému se povedlo ovládnout dvě nejvýznamnější světové túry v jednom roce. Nejlepším hráčem European Tour byl i v sezóně 2016. Na PGA Tour vyhrál šest turnajů, na European Tour jedenáct. Celkem ve své profesionální kariéře vyhrál 21 turnajů. S prize money 29 421 222 je čtvrtým hráčem v pořadí kariérních výdělků na European Tour. Výraznou stopu zanechal i v týmových soutěžích. Byl členem pěti evropských výběrů v Ryder Cupu, z toho tří vítězných. Naposledy si na slavnou trofej sáhl v Paříži v roce 2018.

PÁDRAIG HARRINGTON

Co se týče dosažených úspěchů, je Harrington jedním z nejlepších hráčů, který se na Czech Masters kdy představil. Poprvé hrál na Albatrossu před třemi lety a hned bojoval o vítězství. Nakonec prohrál o dvě rány s Italem Andreou Pavanem. Devětačtyřicetiletý Ir je ale především vítězem tří majorů, i když už pocházejí z předminulé dekády. V roce 2007 vyhrál The Open v Carnoustie. O rok později triumf obhájil v Royal Birkdale. V roce 2008 vyhrál i PGA Championship v Oakland Hills. Kromě toho vyhrál na PGA Tour další tři turnaje a na European Tour dalších dvanáct. Na obou túrách hraje dodnes. Parádně zahrál letos na PGA Championship v Kiawah Island, kde skončil na děleném 4. místě čtyři rány za Philem Mickelsonem. A to v roce, kdy je kromě vlastní hry zaneprázdněn jako kapitán Evropy pro nadcházející Ryder Cup ve Whistling Straits. V prvních dvou kolech turnaje půjde ve flightu právě se Stensonem, který chce ještě v posledních týdnech před nominací zabojovat o Harringtonovu kapitánskou volbu. Jako hráč se Ryder Cupu zúčastnil šestkrát, z toho čtyřikrát vítězně.

DANNY WILLETT

Třiatřicetiletý Angličan uzavírá součet vyhraných majorů letošních účastníků Czech Masters na pět. V roce 2016 vyhrál slavné Masters o tři rány před svým krajanem Lee Westwoodem a obhájcem vítězství Jordanem Spiethem. Především vinou zranění si pak následující dva roky výkonnostně protrpěl. Po BMW PGA Championship ve Wentworthu v roce 2018 klesl až na 462. místo ve světovém žebříčku. Už v druhé půlce sezóny se ale jeho hra opět zlepšila, což předvedl i na Czech Masters, kde skončil v TOP 20. Rok zakončil vítězstvím na finálovém turnaji European Tour DP World Tour Championship v Dubaji. Když o necelý rok později právě ve Wentworthu vyhrál, vrátil se zpět do první padesátky světového žebříčku. V letošní sezóně PGA Tour skončil dvakrát v TOP 10 a jednou v TOP 20. Naposledy obsadil dělené 33. místo na The Open. Na European Tour vyhrál celkem sedm turnajů.

RORY SABBATINI

Rodák z Jižní Afriky napsal svou kariérou úžasný golfový příběh, který čerstvě vygradoval stříbrnou olympijskou medailí v Tokiu pro Slovensko, jeho novou zemi, jejíž občanství přijal v prosinci roku 2018. Jestli se někdo lehce usmíval nad tím, že to udělal právě kvůli tomu, aby měl snadnější cestu na olympiádu, musí nyní uznat, že Sabbatinimu vyšel tento „projekt“ znamenitě. Sportovně z toho těží především Slovensko, které má nového a tak trochu nečekaného sportovního hrdinu, od kterého si slibuje nastartování golfového boomu. Co se předchozí kariéry týče, Sabbatini se pyšní šesti triumfy na PGA Tour. Na majorech skončil nejlépe v roce 2007 na Masters, kde dohrál společně s Tigerem Woodsem a Retiefem Goosenem na děleném druhém místě o dvě rány za Zachem Johnsonem. Jen těsně o ránu mu před týdnem na Wyndham Championship unikl postup do play off FedEx Cupu, když skončil na děleném 10. místě. Díky tomu však mohl pětačtyřicetiletý olympijský hrdina přijet na Czech Masters a doplnit již tak hvězdné pole na Albatrossu.

GEORGE COETZEE

Pětatřicetiletý Jihoafričan je na European Tour pětinásobným vítězem. Naposledy triumfoval loni v září na Portugal Masters. Na majoru se mu zadařilo nejlépe v roce 2015 na PGA Championship ve Whistling Straits, kde skončil na děleném sedmém místě společně s Dustinem Johnsonem a Mattem Kucharem osm ran za vítězným Jasonem Dayem. V letošní sezóně European Tour uhrál jedno umístění v TOP 10 a další tři v TOP 20.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení