Willett první ránu utopil, i tak exhibici na Vltavě jeho tým vyhrál

Danny Willett

K turnaji D+D REAL Czech Masters patří nejen startovní pole s velkým golfovými jmény, ale také tradiční golfová exhibice na Vltavě. Nechyběla ani letos. Pět týmů vedených golfovými profíky, a ne jen tak ledajakými, soupeřilo o to, kdo trefí nejvíc přesných ran na green ukotvený na břehu Vltavy u Občanské plovárny v Praze.

Každý tým vytvořili čtyři hráči – jeden profesionál, dva dospělí amatéři a jedno dítě. Dětské členy týmů nominovala Česká golfová federace. A právě děti měly o co hrát – o šek na 20 000 korun pro svou školu.

Jenže trefit "pidi green" na Vltavě, byť ze vzdálenosti nepříliš dlouhé, což bylo nějakých dvacet metrů, se ukázalo jako ne zcela snadný úkol. I pro špičkové profesionály. Ostatně, ze tří svých pokusů jeden míček poslali do vody i vítěz Masters Danny Willett a vítěz The Open Henrik Stenson.

Petr Dědek a Henrik Stenson (foto: Ladislav Adámek)

Seveřan tuhle ránu, při níž míček trefil pouze okraj pontonu, na kterém byla jamka s greenem umístěna, a poté se několikrát odrazil od zábradlí než skončil ve vodě, s humorem sobě vlastním.

"Určitě ale měla tahle rána nejvíc odrazů," prohlásil se smíchem. Další dva pokusy už skončily na suchu, ale jeho tým na vítězství v exhibici nedosáhl.

Nejvíc svůj tým podržel čerstvý stříbrný medailista z Tokia Rory Sabbatini, který trefil na green všechny tři pokusy s bodovou hodnotou 3, 3 a 5 bodů. Činili se i dva čeští profesionálové – Ondřej Lieser nasbíral 5 bodů ze tří pokusů, Šimon Zach dokonce ještě o dva více.

Speciální golfový green na Vltavě (foto: Ladislav Adámek)

Body se dávaly podle toho, kde míček na "greenu" skončil – 1 za trefený ponton, 3 za místo s tmavým pískem, 5 za světlý písek a 10 bylo připravených za hole-in-one.

To nakonec nepadlo, byť pár pokusů jamku minulo jen těsně. Nicméně ani skvělý Sabbatiniho výkon ani solidní rány českých profesionálů na vítězství v chipovací exhibici nestačily.

To si odnesl tým Next Reality vedený Willettem. Posbíral 17 bodů, a tak se mohl radovat i nejmladší člen týmu David Koudelka. Pro svou školu získal 20 000 korun na rozvoj sportu od partnera turnaje Raiffeisenbank.

Všichni účastníci exhibice z řad hráčů a dětí (foto: Ladislav Adámek)

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení