Golfoví olympionici vzpomínali na Tokio, Stenson na plovárně bavil

Czech Masters

Občanská plovárna v Praze byla místem, kde se na tiskové konferenci představily tři z největších hvězd 7. ročníku D+D REAL Czech Masters, které hostí tento týden opět Albatross Golf Resort. Henrik Stenson všechny přítomné, i diváky stanice Golf Channel, přesvědčil o svém vyhlášeném smyslu pro humor, přičemž v tom za nim nezaostávali ani Rory Sabbatini a Ondřej Lieser.

Před zástupce médií ale nejprve usedly čtyři osobnosti z řad pořadatelů a partnerů turnaje, který se vrací nejen na českou golfovou scénu, ale i do kalendáře European Tour po jednoleté covidové odmlce.

"Mám velkou radost, že se European Tour vrátila zpět do České republiky a že můžeme pokračovat v tak úžasné sérii a historii turnaje. Potýkáme se sice s určitými restrikcemi, ale s tím se vypořádáme. Musím poděkovat partnerům, kteří s námi zůstali a někteří jsou s námi už od začátku. Bez nich bychom tu nemohli být," uvedl majitel pořadatelské společnost Relmost Petr Dědek na úvod tiskové konference.

"Jsem nadšen, že tu máme poprvé ikonu světového golfu Henrika Stensona. Je to legenda a moc se těším, až si s ním zítra zahraju v Pro-Amu. Dále je tu Pádraig Harrington, další legenda, která se sem vrací už podruhé, když tady hrál před třemi lety o vítězství. Jsem rád, že poté co Rory Sabbatini těsně neprošel do play off FedEx Cupu, tak rychle nasedl do letadla a přiletěl. Podruhé je tu i Danny Willett, vítěz Masters," jmenoval Dědek čtyři největší hvězdy turnaje.

"Nesmíme zapomenout, že turnaj je směřován na podporu českého golfu. Šestnáct Čechů ve startovní listině je rekord. Představí se i teprve šestnáctiletý Matěj Bača, který ukazuje velkou formu. Mám radost, když se takoví hráči mohou zúčastnit turnaje. Věřím, že se turnaj vydaří a přijde hodně diváků," přeje si Dědek, který ocenil i účast největší české hvězdy Ondřeje Liesera.

Tisková konference k Czech Masters (foto: Ladislav Adámek)

"Ondrovo loňské vítězství v celkovém pořadí na Challenge Tour považuji za největší úspěch v historii českého golfu. Ukázal českým hráčům, že to jde. Určitě ho tady vítáme a mám velkou radost, že tu s námi je," řekl šéf promotérské společnosti.

"Už mám absťák. Turnaj velmi chyběl jak mně, tak i našim klientům, které na něj velmi rádi zveme. Doufáme, že už nebude žádná přestávka a další ročníky poběží standardně," uvedl Igor Vida, generální ředitel Raiffeisenbank, která věnuje 100 000 vítězi puttovací soutěže, která proběhne v neděli v rámci finálového kola.

Generální manažer Albatross Golf Resortu Stanislav Lisner představil letošní novinky na hřišti, které týkají hlavně bunkerů. "Pokaždé máme na hřišti něco nového. Od otevření hřiště už se do něj nainvestovalo navíc pět milionů eur. Letos jsme se rozhodli vylepšit bunkery," začal Lisner.

"Dali jsme jim svěží moderní vzhled, každý jeden bunker je renovovaný. Dokonce jsme jich hned patnáct zrušili, což vítají především amatéři. Jiná je i barva písku. Doufám, že si to letos diváci užijí. Dostanou se pohodlně ke každé jamce i greenu," vzkázal Lisner fanouškům, kteří se chystají přímo na Albatross.

Henrik Stenson (foto: Ladislav Adámek)

A pak už přišla řada na samotné hráče. Stensonovi zpočátku nefungovalo tlumočící zařízení, a tak hned zavtipkoval. "Jsem v česku teprve krátce, tak jsem se ještě nestihl naučit dobře česky," zaperlila pohotově švédská hvězda, která je v Praze poprvé.

"Slibuji, že město neopustím, abych byl jen v hotelu a na hřišti. Určitě chystám jednu dvě večeře a procházku po památkách," těšil se Stenson, který poprvé okusí Albatross až ve středu v rámci Pro-Amu. "Když budu hrát dobře, může mi vyhovovat jakékoliv hřiště," nevidí Stenson problém v tom, že bude hrát na hřišti poprvé.

"Vím, že je to skvělý turnaj. Několik mých přátel mezi hráči už tu hrálo a jsem nadšený, že se mi sem podařilo také dostat. V poslední době jsem na své formě hodně zapracoval a doufám, že se mi to tu tento týden všechno sejde," řekl Stenson, který se na Albatrossu pokusí zahájit finální útok na nominaci do Ryder Cupu.

"Ano, už máme jenom čtyři týdny. To, že jsem tady a budu hrát i v dalších týdnech, mi dává určitou šanci, abych se dostal do týmu. Doufám, že ji využiji a tady udělám k tomuto cíli důležitý krok," uvedl Stenson, který si často vyměňoval vtípky i s vedle sedícím Rorym Sabbatinim, který přivezl z Tokia stříbrnou olympijskou medaili, kterou vybojoval pro Slovensko.

"Od Tokia je to docela šílená jízda," uvedl rodák z Jižní Afriky, který si ve středu ještě odskočí do Bratislavy převzít ocenění od slovenské prezidentky Zuzany Čaputové. "Stále se snažím aklimatizovat a zjistit, na které části planety zrovna jsem," povídal Sabbatini a přiznal, že si toho z oslavy v samotném Tokiu moc nepamatuje.

Rory Sabbatini (foto: Ladislav Adámek)

"Ale bylo to příjemné. Stejně tak i po příjezdu na Slovensku. Všichni tam byli fantastičtí, lidé mě zastavovali a chtěli mi poblahopřát. Neskutečné, nemám na to slova," vyprávěl ještě viditelně ohromený Sabbatini, kterému minulý týden scházela jediná rána, aby se dostal do play off FedEx Cupu a na Czech Masters tak nepřijel.

"Ano, nejsnadnější odpověď je, že bych hrál rád play off FedEx Cupu, ale nepovedlo se, a tak jsem moc rád, že můžu být teď v Praze. Tento týden si rozhodně užiji a budu hrát, jak nejlépe budu moci," slíbil Sabbatini.

Zástupce početného českého pole na tiskové konferenci Ondřej Lieser pak prozradil, že vedle sedící Stenson je jeho vůbec nejoblíbenější hráč, za což ho Švéd pochvalně poplácal po zádech. O chvíli později se dozvěděl, že s ním a s Pádraigem Harringtonem půjde první dvě kola ve flightu.

Důležitá informace to je i pro Stensona, protože právě Harringtona musí jako rydercupového kapitána přesvědčit o své aktuální formě, aby ho do týmu vybral.

I Lieser pak vyprávěl o svých čerstvých olympijských zkušenostech, kde se mu sice herně nedařilo, ale z Tokia si odvezl spoustu zážitků. Třeba oslavu zlaté medaile judisty Lukáše Krpálka v olympijské vesnici.

Ondřej Lieser (foto: Ladislav Adámek)

"Už nikdy nechci skákat ´Kdo neskáče, není Čech´ s týmem basketbalistů," pobavil Lieser olympijskou vzpomínkou.

Letos prožívá první sezónu jako hráč European Tour a je tak jedním ze dvou českých hráčů, kteří nepotřebovali na Czech Masters sponzorskou pozvánku, ale herně se mu nedaří, jak by si přál.

"Výsledky zatím nejsou, ale opravdu tomu dávám všechno. Udělal jsem změny, trénuji den co den a věřím, že dobré výsledky jsou za dveřmi."

"Po dlouhé době jsem se připravoval doma, zůstal jsem v Čechách, chtěl jsem se na Albatross připravit co nejlépe. Cítím se dobře a budu se snažit zahrát nejlépe, jak umím a jít si dál za úspěchy, které si přeji dosáhnout," uvedl Lieser, který půjde první dva dny v nejsledovanějším flightu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení