Šokující smrt talentované golfistky z Anglie. Bylo jí 13 let

Golfový míček

Minulý týden obletěla svět tragická zpráva o smrti nadějné 13leté golfové juniorky Elexis Brownové. Zemřela v neděli ráno 8. srpna jen několik hodin poté, co ji rodiče v noci našli chodit jako náměsíčnou.

Elexis byla považovaná za velký talent anglického golfu, kterému byla předpovídána hvězdná budoucnost. V tréninkovém centru ve Woodhall Spa Golf Centre v Lincolnshire se vypracovala až na handicap 8,5.

"V sobotu večer šla spát jako obvykle, ale probudila se jako náměsíčná. Do toho byla bohužel také trochu nemocná," uvedl její otec Ben Peter pro server Lincolnshire Live.

Společně s její maminkou Hayley ji pak uložili zpět do postele. "Ujistili jsme se, že je v pořádku, jak by to udělal každý rodič," řekl Peter. "O několik hodin později jsme ji našli, ale už byla pryč," dodal.

Smrt Elexis byla šokem nejen pro její rodinu, ale i pro golfovou komunitu v Lincolnshire. Její otec uvedl, že rodina dostala na sociálních sítích desítky zpráv vyjadřující podporu pro nejbližší okolí talentované hráčky, která byla šampionkou svého kraje ve své kategorii.

"Neuvědomoval jsem si, jak je oblíbená, dokud jsem na Instagramu neviděl všechna ta vyjádření úcty. Sama to netušila, protože byla velmi skromný člověk. Kdyby věděla, co o ní a o jejích úspěších lidé říkají, byla by v šoku," uvedl 42letý otec Elexis.

"Jsem zdrcen, když slyším, že golf ztratil jednu ze svých nejjasnějších hvězd," napsal její kouč Anders Mankert na Twitteru. "Měl jsem tu čest ji trénovat a na vlastní oči vidět její výjimečný vzestup. Byla to pravá hvězda," uvedl.

"Byla to talentovaná golfistka s výjimečnou pracovní morálkou a vášní pro hru. Pomáhala také druhým. Byla přístupná a skromná. Bude nám velmi chybět a nikdy na ni nezapomeneme," uvedla trenérka krátké hry Elexis Brownové Alison Johnová.

Podle otce bylo snem Elexis hrát golf v Americe. "Trenéři vždycky říkali, že je mimořádně talentovaná, měla na svůj věk fantastický švih a tvrdě pracovala na tom, aby se dostala tam, kde byla," uvedl Peter s tím, že v neděli, kdy zemřela, měla odjet do Irska na amatérské mistrovství světa.

"Moc se těšila. V tuto chvíli jsme všichni v šoku. Chceme o ní mluvit a vzpomínat na ni. Vedla si tak dobře a jsme na ni pyšní," dodal otec.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení