Drahé bogey pro Justina Rose. Přišel o play-off FedExCupu

Justin Rose

Doslova magickou se stala na konci minulého týdne číslovka 125. Proč? Celkem 125 hráčů totiž postoupilo do play-off FedExCupu, zatímco pro ostatní sezona PGA Tour skončila. Nebo je čeká bitva s hráči z nižší série Korn Ferry Tour o kartu do "první golfové ligy".

Turnaj Wyndham Championship byl posledním podnikem základní části sezony PGA Tour. Pro několik golfistů také poslední šancí proklouznout do "bubliny" 125 hráčů, kteří mohou dál spřádat sen o zisk pohádkového bonusu ve výši 10 milionů dolarů.

A naopak, pro řadu hráčů to bylo loučení se sezonou. Nechtěné a předčasné. Platilo to i pro Justina Rose. Vítěz US Open z roku 2013 a deseti turnajů PGA Tour obsadil 126. místo. První nepostupové.

Přitom měl turnaj Wyndham Championship slušně rozehraný. Jenže bogey na čtrnácté jamce a především pak to závěrečné osmnáctce ho srazily na 10. místo na turnaji, a to na postup nestačilo. Na posledních dvou jamkách dvakrát puttoval z metru a půl, ale ani jednou nedal.

"Očividně jsem to měl stále ve svých rukách. Až do osmnácté jamky. Pak už ne. Horší závěr dne mě snad ani nemohl potkat," přiznal 41letý Angličan, který se propadl ze 119. na 126. příčku pořadí FedExCupu.

"Je to o to horší pocit, když vidíte, že skóre -15 stačilo na play-off o turnajový titul. Mých třináct pod par nebylo daleko, ale nestačilo to, abych se udržel v bublině," konstatoval Rose. Útěchou mu může být, že na rozdíl od mnoha jiných hráčů, má kartu na příští sezonu PGA Tour jistou.

Není ale jediným velkým jménem, které bude v letošním finále PGA Tour chybět – mezi 125 nejlepších se nedostali ani Tommy Fleetwood, Rory Sabbatini, Rickie Fowler, či Francesco Molinari.

Doslova na poslední chvíli z "bubliny" vypadli Ryan Armour, Patrick Rodgers a Bo Hoag. Opačným směrem, tím vytouženým, zamířili Roger Sloan, Scott Peircy a Chesson Hadley. Ten se posunul ze 132. příčky na poslední postupové 125. místo.

Před turnajem měl přitom 34letý Američan celkem jasno o svém příštím programu – měl rezervované dvě různé letenky. Jednu do New Yorku na první turnaj play-off FedExCupu, tu druhou do Boise v Idahu, kde startuje bitva o 25 karet na PGA Tour, do níž se zapojí 75 hráčů z Korn Ferry Tour a golfisté, kteří skončili na 126. – 200. místě.

"Celou dobu jsem si říkal, člověče, tímhle letadlem do Boise ale vůbec nechci letět," přiznal Hadley. Nemusel. Zachránil se ve velkém stylu – v závěrečném kole zahrál první hole-in-one v kariéře, kolo zvládl se skóre -8, tedy 62 ran, což bylo jeho nejnižší skóre na PGA Tour.

A postup prožíval hodně emotivně. Když dostal od novináře otázku, jaký je rozdíl, mezi 125. a 126. místem, zpražil ho pohledem, jako by měl popsat rozdíl mezi životem a smrtí.

"Nikdo nechce předčasně skončit. Tohle je naše práce, ta nejlepší práce na světě. A já bych o ni přišel. Svou práci miluji a hluboce mi na ní záleží," přiznal Hadley.

Konečné pořadí FedExCupu naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení