Nedal na turnaji cut, přesto si domů odvezl milion dolarů

Matthew Wolff

Málo kdy má golfista po turnaji takový důvod k radosti, když neprojde cutem. Matthew Wolff ale z Wyndham Championship odjížděl sice předčasně, ale o milion dolarů bohatší. Vyhrál totiž celosezónní soutěž AON Risk Reward Challenge.

Pokud nevíte, o co se jedná, tak jen krátce. Během celé sezony PGA Tour jsou na turnajích vybrány jamky, na kterých hráči musí učinit důležité strategické rozhodnutí. Nejčastěji, zda jít na pětiparu na green druhou nebo třetí ranou, nebo zda na čtyřparu atakovat první ranou green.

Každému hráči se pak započítavají do celosezónního žebříčku dva nejlepší výsledky zahrané na dané jamce během turnaje. Wolff měl před posledním turnajem základní části, kterým je Wyndham Championship, průměrné skóre -1,105, tedy více jak ránu pod par.

Potřeboval přitom odehrát alespoň dvě kola, aby dosáhl na minimum 40 započítaných výsledků. To se mu povedlo, i když neprošel cutem po druhém kole. Navíc na vybrané jamce, kterou byl 545 yardů dlouhý pětipar, zahrál v prvním kole par a ve druhém birdie.

Wolffa už na turnaji nikdo jiný nemůže předstihnout. Nejblíže mu byl před akcí Louis Oosthuizen, který by ale potřeboval zapsat dva eagly, aby se na Wolffa dotáhl. Nakonec k tomu nedostal ani příležitost, z turnaje se totiž před jeho startem odhlásil kvůli bolavému krku.

"Hodně to pro mě znamená. Jasně, na okruhu vyděláte hodně peněz, ale já jsem tady ještě relativně nový, a tak mi to pomůže," nezastírá teprve 22letý Wolff, že mu milionový bonus bodne.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení