Milion dolarů za odvahu. Kdo získá tučný bonus?

Wyndham Championship

Vítěz Wyndham Championship není jediným hráčem, který si v neděli vydělá milion dolarů. Ten po posledním turnaji základní sezóny PGA Tour dostane i vítěz celosezónní soutěže AON Risk Reward Challenge. Nejblíže tučnému bonusu je Matthew Wolff.

Každý turnaj sezóny má vybranou jednu jamku, na které se započítává hráčům průměrné skóre. Obvykle je to jamka, která vyžaduje strategické rozhodování a odmění hráče za risk. Dva nejlepší výsledky za turnaj na této jamce se pak započítají do celkového skóre za celou sezónu.

Před posledním turnajem základní části vede v této soutěži Matthew Wolff, který na těchto vybraných jamkách hraje zatím v průměru více než jednu ránu pod par (-1,105).

Započítávané minimum je 40 jamek, do kterého mu chybí akorát dvě jamky, které by měl Wolff v Greensboro určitě odehrát, pokud ho nezkosí zranění nebo nějaká jiná nepředvídatelná okolnost.

Ve hře o milionový bonus jsou stále ještě Cameron Smith (-920) a Louis Oosthuizen (-900), ti už to ale nemají ve svých rukou a potřebují pomoc.

Vybranou jamkou tohoto týdne je pětiparová patnáctka Sedgefield Country Clubu dlouhá 498 metrů s vodou napravo před greenem, která zachytává nepřesné druhé rány útočící na green. PGA Tour uvádí, že tady útočí na green druhou ranou 87 procent startovného pole.

Pokud tady Wolff zahraje dvakrát za -1, nikdo už ho nemůže přeskočit a milion dolarů bude jeho. Pokud tu zahraje svá dvě nejlepší kola průměrně v paru, může se na něj ještě dotáhnout Oosthuizen, pokud tu dvakrát během turnaje zapíše eagle.

I když Smith tento týden nehraje, i on se pořád teoreticky může stát vítězem této soutěže. Potřebuje k tomu, aby průměr dvou nejlepších jamek u Wolffa nebyl lepší než +2 a zároveň aby Oosthuizen nezahrál patnáctku ve dvou nejlepších kolech průměrně za méně než -2.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení