Bez zlepšení nemám na Ryder Cup nárok, má jasno Mickelson

Phil Mickelson

Phil Mickelson má jasno. Pokud hodně brzy neuhraje nějaké výrazně lepší výsledky, než v předchozích týdnech, nezaslouží si místo v americkém týmu pro letošní duel Ryder Cupu proti výběru Evropy. Jeho výjimečná série tak může skončit.

Po dohrání třetího kola na turnaji WGC-FedEx St. Jude Invitational nezmizel Mickelson v hotelu, ale ještě se mučil na drivingu. Jak sám přiznal, hledal tam odpovědi na to, proč jeho hra trpí tolika nedostatky. Nejspíš je nenašel, ani po finálovém kole se do první desítky nedostal.

Přitom se zdálo, že květnový senzační triumf na PGA Championship, kdy se stal nejstarším vítězem majoru v historii, vrátil Leftyho mezi nejlepší. A také ho přiblížil třinácté účasti v řadě bez přerušení na Ryder Cupu.

"Mám před sebou ještě tři akce a od PGA Championship jsem ani jednou neskončil v TOP 10 na turnajích PGA Tour. Nemůžete vzít do týmu někoho, kdo má takovou bilanci. Mám ještě tři akce, tady a dva turnaje play-off," říkal Mickelson po sobotním kole na TPC Southwind.

Ani tam se mu ale nepovedlo dostat se do první desítky. Skončil dělený sedmnáctý. "Mám před sebou jasný cíl. Dostat se na dalších turnajích vysoko a především udržet trochu víc konzistenci své hry," naplánoval si 51letý vítěz šesti majorů.

Mickelsonovi přitom tak trochu nahrává fakt, že kapitán týmu USA Steve Stricker má k dispozici šest divokých karet. A zatímco šest automaticky kvalifikovaných hráčů bude určeno už po turnaji BMW Championship, šestice majitelů divokých karet až po posledním turnaji FedExCupu.

Aktuálně mají místo v týmu USA jisté Collin Morikawa, Dustin Johnson, Bryson DeChambeau, Brooks Koepka, Justin Thomas a Xander Schauffele. Mickelson je v rydercupovém žebříčku aktuálně na 17. místě.

V pořadí FedExCupu drží 58. pozici, což mu téměř jistě garantuje start na obou úvodních turnajích play-off a stále má šanci i na postup mezi třicítku nejlepších do finále Tour Championship v Atlantě.

"Z toho je jasné, že se potřebuji dostat až do Atlanty, hrát dobře a držet si vyrovnanou výkonnost a hru. Potřebuji pár dobrých finišů a pak by bylo možné ospravedlnit moji nominaci. Bez umístění v elitní desítce by to ale bylo těžké," přiznal Mickelson.

Poslední turnaj na TPC Southwind byl přitom jeho sedmnáctým letošním startem a na patnácti z nich neskončil mezi nejlepšími dvaceti. Od svého triumfu na PGA Championship neprošel dvakrát cutem včetně US Open.

Mickelson měl v Ryder Cupu premiéru v roce 1995 a od té doby nechyběl ani v jediném utkání. Odehrál jich dvanáct s celkovým skóre 18 výher, 22 porážek a 7 remíz. Na straně vítězů byl při bilanci 3:9 jen třikrát. Při posledním duelu v Paříži, v němž Evropa zvítězila, nastoupil jen ve dvou utkáních a obě prohrál.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení