Stává se Nelly Korda legendou golfu? Sestra má jasno, už jí je!

Nelly Korda

Absolutní vrchol, jinak se nedá nazvat místo, na kterém se teď nachází Nelly Korda, vítězka majoru, světová jednička a také čerstvá olympijská šampionka. Momentálně není pochyb, kdo je královnou ženského golfu.

"Sport je specifický v tom, že se neustále díváte dopředu na další akci. Nemůžete žít z toho, co už bylo. Ale když se ohlédnu právě teď, je to prostě šílené," bilancovala Nelly své poslední období, během něhož vyhrála tři ze svých čtyřech individuálních startů.

"Mít takovou sérii už hraničí se statusem legendy, ať v mužském nebo ženském golfu," povídala nadšeně její sestra Jessica, která skončila v Tokiu na děleném 15. místě jako druhá nejlepší Američanka.

Nelly šla do finálového kola s náskokem tří ran, ale po dabláči na sedmičce už se o vedení jen dělila.

"Byla jsem hodně naštvaná a nešťastná, ale říkala jsem si, že je přede mnou ještě hodně golfu a jsem na sebe pyšná, jak jsem zvládla následující tři jamky a pak i celé kolo," vyprávěla.

Po dabláči totiž zahrála tři birdie v řadě a když se na ní ke konci opět dotáhla skvěle hrající Japonka Mone Inami a stále na ni dotírala i Lydia Ko, udržela Nelly nervy na uzdě a udělala, co je třeba, aby zvítězila.

Nerozhodila ji ani téměř hodinová pauza, kdy k japonskému pobřeží dorazila tropická bouře Mirinae. Nelly byla v tu chvíli před 17. jamkou s náskokem jedné rány a asi nic ji v tu chvíli nemohlo více zahrát na nervy.

"Byla jsem evidentně nervózní, ale o pauze jsem seděla na zemi v šatně se sestrou, odpočívaly jsme a jen tak si povídaly. To mi opravdu hodně pomohlo, nemyslet na to všechno a udělat v hlavě krok stranou," povídala Nelly, jak moc jí přítomnost Jessiky, už po tolikáté, uklidnila.

I zázračně talentovaná Ko, která se musela spokojit s bronzem, když v rozehrávce o stříbro prohrála s Inami, uznala, jak to Nelly skvěle ustála. 

"Není snadné hrát jako světová jednička na olympiádě. Zažila jsem to sama v Riu," vzpomínala dcera korejských rodičů reprezentující Nový Zéland na svou stříbrnou medaili. Je tak i dohromady s muži jediná, kdo má po návratu golfu do olympijského programu dvě medaile.

"Tím, jak bojovala s obrovským tlakem a očekáváními, a přesto dokázala vyhrát zlato, ukázala, jak velká je to hráčka," uvedla Ko.

"Jsem si jistá, že pro Nelly je to jen začátek a vyhraje mnoho dalších majorů a turnajů," předpověděla sama teprve 24letá Ko, která vyhrála už 16 turnajů na LPGA (ten první v 15 letech) včetně dvou majorů.

Lydia Ko ale sama nejlépe ví, jak těžké je udržet se dlouhodobě na vrcholu. Jí se to nepovedlo. I když zůstává skvělou hráčkou, aktuálně světovou jedenáctkou, za posledních pět let vyhrála na LPGA jen dva turnaje.

Nelly jen letos včetně olympiády triumfovala už čtyřikrát a vše nyní nasvědčuje tomu, že budoucnost patří této Američance s českými kořeny.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení