Pyšná Spilková po OH: Mám ráda lidi a tohle mi sedělo

Klára Spilková

Klára Spilková v Tokiu 23. místem výrazně vylepšila své umístění z předchozí olympiády, kde skončila až v páté desítce. Olympijský turnaj jí sedl, když zahrála tři kola pod par a jedno v paru. Kromě vlastní hry si nejvíc užívala pocit být součástí českého týmu.

Spilková zahrála všechna čtyři kola vyrovnaně, když výsledkově se jí nejlépe povedl úvod a závěr za 69 ran. Mezitím zahrála rundy za 70 a 71 ran, čímž si ve špičkové světové konkurenci uhrála umístění ve třetí desítce. Sama ví, že lépe to už asi nešlo.

"Jsem spokojená. Dala jsem do toho všechno a lítalo mi to fajn. Rozhodně jsem na sebe pyšná," citoval web České televize Spilkovou, které na turnaji nejlépe vyšla první devítka finálového kola. Na ní zahrála po úvodním bogey čtyři birdie.

"Měla jsem to dobře rozjetý, tak jsem doufala, že by tam třeba ještě mohlo něco padnout na posledních jamkách, ale už ne. Asi to tak má být a jsem spokojená, jak to bylo," komentovala česká reprezentantka svůj výkon ve finále.

Kvůli hrozícím bouřkám doprovázející blížící se tajfun musela v sobotu vstávat už ve tři hodiny ráno.  I v tuto hodinu ji však na hřiště vyprovázeli povzbuzující členové české výpravy v olympijské vesnici, což je přesně ten prvek, který si Spilková v Tokiu hodně užívala.

"Je to moc fajn. A když se vrátím ze hřiště, tak všichni vědí, jak jsem hrála. Normálně to tak na turnaji nemám, protože jdu na pokoj, kde jsem sama. Mám ráda lidi a tohle mi moc sedí," těšilo ji.

Nyní už se těší na dovolenou, po které ji čeká návrat na LPGA. Tam letos až na dvě výjimky bojovala o cuty a připouští, že se na život v USA ještě plně neaklimatizovala.

"Nemám raketový nástup, potřebuji si zvyknout. Amerika je pro mě úplně nová zkušenost. Teď už se tam konečně cítím víc jako doma. Chvíli to trvalo," přiznala jediná česká zástupkyně na elitním světovém okruhu.

Věří ale, že Tokio by ji mohlo do zbytku sezóny nakopnout. "Takhle jako tady bych klidně mohla hrát každý týden, protože hra tam v podstatě je," dodala Spilková.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení