Spilková v paru, Nelly Korda má olympijské zlato na dosah

Klára Spilková

Česká golfistka Klára Spilková odehrála třetí kolo olympijského turnaje v paru a klesla o jednu na příčku na dělené 25. místo. První příčku si stále drží Nelly Korda, která vede se skóre -15 o tři rány před druhou Indkou Aditi Ashok a míří za olympijským zlatem.

Česká golfistka Klára Spilková odehrála třetí kolo olympijského turnaje v paru a klesla o jednu na příčku na dělené 25. místo. První příčku si stále drží Nelly Korda, která vede se skóre -15 o tři rány před druhou Indkou Aditi Ashok a míří za olympijským zlatem.

Spilková vstoupila do třetího dějství olympijského turnaje na hřišti Kasumigaseki Country Clubu hodně nadějně. Po čtyřech jamkách v paru přišla dvě birdie za sebou na pětce a šestce, jenže hned na sedmičce přišlo první zaváhání a bogey.

"Od rána to létalo fajn," komentovala Spilková pro Radiožurnál nadějný začátek. Po dvou bogey se ale její nastavení poněkud změnilo.

"Cítila jsem únavu a neměla jsem úplně synchronizovaný pohyb a mysl. Začínalo na mě doléhat horko, navíc jsme museli vstávat už kolem čtvrté hodiny ranní. Ale na druhou stranu jsem se krásně zachraňovala a dávala úžasné putty," uvedla Spilková.

Druhé bogey přišlo na jedenácté jamce a skóre 26leté profesionálky bylo opět v paru. Změny přišly až v samotném závěru kola. Nejprve na sedmnácté jamce Spilková zahrála birdie, ale skóre v červených číslech neudržela – na obtížné osmnáctce zapsala bogey a kolo tak dohrála v paru.

"Osmnáctka byla dneska strašně dlouhá, bogey je v pohodě," dodala Spilková. Nejisté je i zatím to, jak bude turnaj pokračovat. Hrozící tajfun může způsobit ukončení turnaje už po 54 jamkách, nebo přeložení čtvrtého kola až na neděli.

Zatím se ale počítá s brzkým sobotním startem už po šesté hodině ráno. "Což znamená vstávat tak ve tři, takže teď jedu domů se vyspat," prohlásila Spilková, která v pořadí poklesla o jednu příčku na dělené 25. místo s celkovým skóre -3.

Vedení v turnaji s přehledem udržela Nelly Korda, i když to zdaleka ve třetí rundě nebyl takový střelecký den, jako o den dřív. Ještě v úvodu první devítky to ale vypadalo, že mladší ze sester Kordových bude opět atakovat hodně nízké skóre.

Po šesti jamkách a třech birdie se už dostala celkově na -16, ale po bogey na osmičce se její skórování zastavilo. Na zbývajících jamkách třetího kola už zahrála jen pary. I tak vede se skóre -15 o tři rány před Ashok. Čtveřice hráček na dělené třetí pozici se skóre -10 ztrácí už pět ran.

"Dnes jsem asi nejspokojenější s tím, jak jsem bojovala. Druhá devítka nebyla moc dobrá, trochu jsem to pálila všude kolem. Ale dokázala jsem uhrát všechny jamky v paru a musela jsem o ně občas bojovat hodně tvrdě," přiznala Nelly Korda, která má na dosah zisk zlaté olympijské medaile v sezoně, v níž vyhrála svůj první major a stala se světovou jedničkou.

Na rozdíl od Nelly se starší Jessice třetí kolo ani trochu nepovedlo. Zahrála v něm dvě rány nad par a propadla se leaderboardem o 18 míst na dělenou 29. pozici se skóre -2.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení