Můžeme čekat hodiny, než to zruší, ví dosud spokojená Spilková

Klára Spilková

Podle propozic se ženský turnaj na olympiádě v Tokiu nachází ve své polovině. Podle předpovědi počasí je ale možné, že už má za sebou dvě třetiny. Na finálové kolo jsou totiž hlášeny bouřky a organizátoři i hráčky už se připravují na to, že se mohou hrát pouze tři kola.

I proto by česká účastnice olympiády v Tokiu v pátek ve 3. kole ráda atakovala co nejvyšší příčky. Buď proto, aby si vytvořila co nejlepší pozici před finálovým kolem a případným útokem na medaili, na kterou po 36 jamkách ztrácí 6 ran, a nebo pro případ, kdyby bylo 4. kolo zrušeno.

"Většinou nás nechají přijít na hřiště, abychom to zkusily odehrát, což je cíl. A někdy čekáme hodiny a hodiny, než to zruší, a to se může klidně v sobotu stát," citoval Spilkovou web České televize.

Ta se zatím nachází na děleném 24. místě se skóre -3, když v 1. kole zahrála dobře na greenech, zatímco druhý den se cítila lépe v poli. A i když zahrála ve 2. kole jen o ránu hůře než na úvod, propadla se z děleného 7. místa o 17 míst. I tak je ale zatím v Tokiu v pohodě.

"Jsem spokojená. První den mi padalo trošku víc puttů, ale tentokrát zase byla lepší hra v poli," povídala po 2. kole, po kterém ztrácí na umístění v první desítce dvě rány, zatímco po středě ztrácela tři rány na vedení.

"Může se stát cokoli. Třeba se to další den spojí, budu super v poli a začnou padat i trošku putty. Moc bych si to přála," uvedla 26letá Spilková, která startovala na olympiádě už před pěti lety v Riu, kde skončila na 48. místě. Nyní má rozhodně našlápnuto k vylepšení tohoto umístění.

Na zlato při své premiérové účasti pod pěti kruhy ve čtvrtek razantně zaútočila Nelly Korda, dcera českých tenisových rodičů reprezentující USA. Ve 2. kole už vedla po 17. jamce o šest ran a útočila na 59 ran, když na závěr zahrála nepříjemné double bogey.

"Vůbec jsem o tom nepřemýšlela," řekla o svých šancích na pokoření šedesátky ran, což se dosud povedlo jako jediné ženě pouze legendární Švédce Annice Sörenstam před 20 lety na LPGA.

"Říkala jsem si jen: ´Jo, je to skvělé, mám před osmnáctkou docela dobrý náskok.´ Pak bohužel přišel dabláč, ale to je golf a tak to v něm prostě někdy chodí," uvedla Nelly.

Zklamání ale u ní při vedení o čtyři rány není vůbec na místě, zvlášť když se možná bude hrát jen 54 jamek. Na to ale Korda vůbec nespoléhá.

"Mám to v hlavě nastavené tak, že se hraje 72 jamek a cokoliv se stane, stane se. Nechci myslet na to, že se může hrát jen na tři kola, protože právě teď to tak není," snažila se Nelly žít po 2. kole v přítomnosti.

3. kolo rozehraje v pátek z posledního flightu v 9:18 tokijského času po boku Dánky Nanny Koerstz Madsen a Indky Aditi Ashok, které jsou za ní na děleném 2. místě. Trojice vyrazí z první devítky.

Spilková bude členkou již druhého flightu dne z první devítky společně s Korejkou Inbee Park a Francouzkou Perrine Delacour.

Kvůli vysokým teplotám, které mají v Kasumigaseki Country Clubu panovat i ve 3. kole, se organizátoři rozhodli poslat celou šedesátku hráček na hřiště už ráno z první i druhé desítky. A podle posledních zpráv a pokud to počasí dovolí, by se turnaj mohl dohrát až v neděli v den závěrečného ceremoniálu olympijských her v Tokiu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení