Spilková opět pod parem, Nelly Korda si jde v Tokiu pro zlato

Klára Spilková

Klára Spilková předvádí na olympiádě v Tokiu velmi solidní výkony, když i 2. kolo v Kasumigaseki Country Clubu zahrála pod par. Po rundě za 70 ran (-1) ji s celkovým skóre -3 patří dělené 24. místo. Všem utekla Američanka Nelly Korda, která zahrála 62 ran (-9) a vede o čtyři rány.

Spilková zahrála jen o jednu ránu hůře než v 1. kole, po kterém byla v první desítce a na vedení ztrácela jen tři rány, přesto se během 2. kola propadla v leaderboardu o 17 míst. Na medailové příčky ztrácí po 36 jamkách 6 ran, když se v pokračujícím úmorném vedru hrála ve 2. kole nízká skóre.

Ve čtvrtek zahrála Spilková nejprve pět jamek v paru, než se jí se jí na šestce povedlo první birdie. Z první devítky ale odcházela v paru po bogey na devítce.

Na druhé devítce pak nezaznamenala změnu skóre šest jamek, než se konečně dostala pod par druhým berdíkem na šestnáctce. A na skóre -1, celkově -3, pak vydržela až do konce kola.

Dechberoucí jízdu předváděla ve 2. kole mladší ze sester Kordových Nelly. A dech musel docházet především jejím soupeřkám, když sledovaly, jak Nelly skóruje jako na běžícím páse. Po 17 jamkách to totiž vypadalo, že ve zbytku turnaje už se bude hrát jenom o stříbro, když Nelly vedla už o 6 ran.

Na poslední jamce dokonce mohla zaútočit na magické skóre 59, ale právě tam nakonec přišlo jediné, byť docela velké zaváhání, když Nelly zahrála dabláče. Po něm vede 23letá světová jednička s českými kořeny s celkovým skóre -13 "jen“ o čtyři rány, když nakonec zahrála 2. kolo za -9, čímž vyrovnala ženský olympijský rekord.

Nelly ve 2. kole nejprve zahrála 4 jamky v paru, než se následně rozjela její úžasná jízda. Do konce první devítky zahrála ubrala šest ran po čtyřech birdie a eaglu na šestce.

Po dvou parech na 10 a 11, pak skórovala na následujících třech jamkách třikrát v řadě. Další dvě birdie pak přidala na 16 a 17, po nichž byla na skóre -11, celkově -15. Jenže pak přišel již zmíněný dabláč na závěr, po kterém budou cítit soupeřky ještě šanci.

Zejména pak hráčky na děleném 2. místě, kterými jsou se skóre -9 Dánky Nanna Koerstz Madsen a Emily Kristine Pedersen a Indka Aditi Ashok.

Na děleném 11. místě je Jessica Korda, která se ve čtvrtek posunula o 12 míst, když zahrála 67 ran (-4). Na svou mladší sestru ztrácí s celkým skóre -4 devět ran.

Čtyři rány náskoku na čele, které na ně Nelly Korda má, by se ale mohly jevit v úplně jiném světle, pokud by se hrálo už jen jedno kolo. Ženskému olympijskému turnaji totiž reálně hrozí, že bude o jedno kolo zkrácen, neboť na sobotu jsou hlášeny bouřky.

"Informovali jsme hráčky, že možná budeme muset zkrátit turnaj na 54 jamek," citoval web České televize technickou delegátku turnaje Heather Dalyovou-Donofriovou. Zatím se neví, kdy možné rozhodnutí o zkrácení turnaje padne.

"V ideálním světě bychom o tom rozhodli ještě před tím, než se rozehraje 3. kolo. Nicméně doufáme, že se počasí zlepší a odehrajeme i poslední kolo," dodala Dalyová-Donofriová.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení