Tiger Woods se vrátí do akce. Jako hráč to ale zatím nebude

Tiger Woods a Henrik Stenson

Tiger Woods se vrací do akce. Zatím ale nikoliv jako hráč, ale jako hostitel. Vítěz patnácti majorů potvrdil, že se po roční pauze kvůli covidové pandemii bude letos v prosinci opět hrát jeho turnaj Hero World Challenge. A novinkou je, že se pole rozroste z 18 na 20 hráčů.

"Těším se, že letos přivítáme rozšířené pole hráčů na Hero World Challenge v Albany," oznámil Woods na Twitteru. Nepřidal ale ani zmínku o tom, jak na tom sám zdravotně je a zda není aspoň malá naděje, že by v prosinci sám nastoupil.

I bez jeho účasti bude obsazení turnaje, který se hraje na Bahamách v Albany 2. – 5. prosince, nadmíru kvalitní. Pětačtyřicetiletý Woods sice nejmenoval jediného hráče, ale potvrdil, že v akci budou všichni vítězové letošních a loňských majorů, vítěz The Players i obhájce posledního titulu z Baham.

Což znamená, že na Woodsově turnaji si zahrají Justin Thomas, Collin Morikawa, Bryson DeChambeau, Dustin Johnson, Hideki Matsuyama, Phil Mickelosn, Jon Rahm a obhájce trofeje z roku 2019 Henrik Stenson.

Startovní pole, které se zvýší z osmnácti na dvacet pozvaných golfistů, doplní hráči z první padesátky světového žebříčku.

"Jsme nadšeni tím, že se turnaj po roční odmlce vrací, že jsme rozšířili startovní pole a že se představí ti nejlepší golfisté," konstatoval ředitel turnaje Mike Antolini.

Tiger Woods se od svého posledního vítězství na PGA Tour na ZOZO Championship v roce 2019, v pořadí 82., kterým vyrovnal historický rekord Sama Sneada v počtu vítězství na PGA Tour, představil na turnajích kvůli zdravotním lapáliím se zády jen čtyřikrát.

Do jeho života i výjimečné golfové kariéry ale především drtivě vstoupila únorová autonehoda, při níž utrpěl vážná zranění, z nichž se stále zotavuje. Tím nejvážnějším byla otevřená zlomenina holenní a lýtkové kosti na pravé noze.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení