Na OH startuje turnaj žen i se Spilkovou a sestrami Kordovými

Klára Spilková

Ve středu ráno tokijského času, tedy v noci z úterka na středu českého času, odstartuje prvním kolem očekávaný olympijský golfový turnaj žen. Mezi šedesátkou účastnic nechybí Klára Spilková nebo sestry Kordovy, z nichž mladší Nelly patří mezi největší favoritky na medaili.

Tee time Spilkové v 1. kole je v 9:03 místního času, tedy ve 2:03 českého času. Jejími spoluhráčkami ve flightu pro první dvě kola budou Belgičanka Manon de Roey a Rakušanka Christine Wolf.

Česká ženská golfová jednička už za sebou jednu olympijskou zkušenost má. Byla při tom, když se golf před pěti lety vrátil do olympijského programu v brazilském Riu de Janeiru, kde skončila na 48. místě. To by nyní v Kasumigaseki Country Clubu ráda vylepšila.

Před startem ji na Instagramu popřál i reprezentant Slovenska Rory Sabbatini, který své nové zemi vybojoval senzační stříbrnou medaili. A mnoho vlastních poznatků ze hřiště jí předal také Ondřej Lieser, který už má svou olympijskou premiéru za sebou.

Pozornost mnoha českých fanoušků bude upřena také k sestrám Kordovým, byť budou reprezentovat Spojené státy. Jako Američanky s napětím sledovaly, jak si vedl v Tokiu v mužském turnaji Xander Schauffele, který pro USA vybojoval zlatou medaili.

"Můj sporttester zaznamenal na jeho poslední jamce zvýšenou aktivitu," smála se 28letá Jessica, která potvrdila, že mužský i ženský americký golfový tým pojí velká sounáležitost.

Ostatně sestry Kordovy často na jižní Floridě, kde žijí, trénují s hráči PGA Tour. Dalšího olympionika Justina Thomase, který skončil v Tokiu na 22. místě, nevyjímaje.

"Když jsem ho po jeho turnaji viděla, pořádně jsem ho grilovala otázkami. Ptala jsem se ho, jaké to celé bylo a vyzvídala co nejvíce detailů. Dnes ráno mi dokonce napsat textovku, že umírá touhou vědět, co si myslím o hřišti. Je skvělé to sdílet s někým, s kým jste vyrůstali," uvedla Jessica.

Ta se kvalifikovala do Tokia jako čtvrtá Američanka, zatímco její mladší sestra Nelly dokonce jako první, když je aktuálně světovou jedničkou.

Jessica a Nelly Korda (Foto: GettyImages)

Letos vyhrála už tři turnaje včetně červnového KPMG Women´s PGA Championship, což z ní v Tokiu dělá favoritku první kategorie.

Nelly vstoupí do 1. kola v 8:14 tokijského času v atraktivním flightu se světovou dvojkou Jin Young Ko a japonskou nadějí Nasou Hataokou.

Jessica rozehraje olympijský turnaj ve středu 10:03 a společnost jí v prvních dvou kolech budou dělat Francouzka Celine Boutier a Gaby Lopez z Mexika.

Tee timy ženského turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení