Lieser po Tokiu: Mrzí mě, že se mi nepodařil lepší výsledek

Ondřej Lieser

Ještě před rokem to byla věc nemyslitelná: český golfista na olympijských hrách v Tokiu. Rok se s rokem sešel a nemyslitelné se stalo skutkem. Ondřej Lieser hájil české barvy na olympijském turnaji. Sám ale přiznal, že jeho velká premiéra skončila neúspěšně.

To, že zahrál celkově 10 ran nad par a obsadil až poslední místo 60. místo v turnaji pro šedesátku hráčů, kteří se na olympijské hry v Tokiu "protlačili" přes redukovaný světový žebříček, to je věc známá. Co se za strohými čísly skrývalo?

"Olympijské hry v Tokiu pro mě končí velmi neúspěšně. Mrzí mě, že se mi nepodařil lepší výsledek, ale i to ke sportu patří…," konstatoval český profesionál bez vytáček na svém instagramovém účtu.

On sám dobře věděl, že jeho forma není ani zdaleka taková, jako v závěru loňského roku, kdy si díky dvěma vítězstvím na turnajích Challenge Tour a také celkovému vítězství v celé sérii zajistil místo na turnaji v Tokiu

Ještě v úvodu roku na turnajích European Tour předváděl solidní hru, ale pak se pohoda a jistota z jeho golfu jako by vytrácela. A podobné to bylo i na hřišti Kasumigaseki Country Clubu.

"Věřím, že když budu hrát svůj nejlepší golf, tak jsem schopný bojovat o nejvyšší příčky. Jde o to poskládat to do čtyř kol. Nechci vypustit ani podcenit jedinou ránu," říkal ještě před zahájením olympijského turnaje.

Nevypustil ani nepodcenil jedinou ránu, ale výsledek se nedostavil. Proč? Jeho hra trpěla nevyrovnaností. "Ta moje nekonzistence. Finálová devítka byla naprostým obrázkem mého golfu. Zahraju dvě dokonalé jamky, dvě příšerné, dvě dokonalé, dvě příšerné," přiznal v rozhovoru pro idnes.cz.

"Na jedné jamce zahraju z 230 metrů trojkou železem na metr od jamky a dám eagle, dvě jamky na to zahraju osmičkou železem 50 metrů doleva na tříparu," postěžoval si Lieser.

Během čtyř kolo se ani jednou nedostal pod par hřiště. Zahrál v jednotlivých kolech 72, 77, 73 a 72 ran, ale to, že golf umí, předvedl právě na poslední devítce. V ní si připsal eagle, tři birdie a byť se nevyhnul i chybám a zahrál dvě bogey, obešel závěrečných devět jamek se skóre -3.

V úvodních třech rundách se navíc pral s druhou devítkou. Zatímco první zahrál v prvních třech kolech celkově v paru, na druhé nasbíral 9 ran nad par. V konečném pořadí Lieser ztratil na předposledního Jorgeho Campilla pět ran, na olympijského vítěze Xandera Schauffeleho pak dokonce 28 ran.

"Když se budeme bavit o mé hře, se kterou samozřejmě nemůžu být spokojený, tak už jen to, že jsem tady vůbec mohl být a že jsem se se svými výsledky dokázal probojovat, je pro mě strašně velký úspěch," uvedl pro české novináře ihned po dohrání.

Svůj start na olympijských hrách v Tokiu bere i jako výzvu a motivaci pro další české golfisty. "Někde vzadu v hlavě by jim mohlo pomoct, když si řeknou, že když to dokázal Ondra, tak my můžeme taky. I za to bych byl strašně rád," dodal první český golfový olympionik.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení