Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se

Olympijské hry

Osobně tohle heslo nemám moc rád, skoro ho nesnáším. Často vytváří zbytečné alibi pro neúspěch, ale v případě startu Ondřeje Liesera na letošní olympiádě v Tokiu prostě sedí. Český golfový profesionál opět posunul hranice dosud nemožného, na zázraky je ale krátký i on.

Ještě před dvěma lety naprosto bizarní představa, i před rokem spíše bláhový sen než něco reálného. Ale Ondřej Lieser to dokázal a v minulém týdnu si jako první český golfista zahrál pod pěti kruhy.

Ve chvíli, kdy oslavujeme návrat našich basketbalistů na olympiádu po dlouhých 41 letech, se zde bavíme o vůbec prvním českém muži s driverem v ruce na olympijských hrách v jejich celé historii!

Lieser se tak na týden dostal mezi exkluzivní golfovou smetánku složenou z několikanásobných major šampionů, bývalých světových jedniček a mnohonásobných vítězů nejen z European Tour, ale i PGA Tour.

V té bohužel v Tokiu výsledkově neobstál, ale to se prostě stane. Čistě fakticky se kvalifikoval jako 49. z 60 startujících. Z tohoto pohledu bylo mnohem reálnější, že bude poslední, než že by hrál o medaile.

Ale byl tam!

Nás může tak maximálně mrzet, že byl na chvostu leaderboardu, ale štvát to může pouze jeho. A to si buďte jistí, že ho to štve. Jenže Ondra prostě formu, se kterou naprosto senzačně loni ovládl závěr Challenge Tour, a nakonec i celý okruh, ztratil někde ve vysokém roughu.

Nejde mu to letos dlouhodobě, je v nepohodě jak na hřišti, tak v hlavě. Ale to on byl už tolikrát... Vždyť před pár lety končil na Penati s golfem, a koncem loňského roku jsme se málem ulajkovali jeho výsledků.

On nám ještě ukáže, třeba už za dva týdny na D+D REAL Czech Masters na Albatrossu. Ale hlavně, jestli je v českém golfu někdo, kdo už nyní nikomu nemusí nic dokazovat, je to Ondřej Lieser.

Čeští golfisté jsou pořád průkopníci, na světové scéně nemají vůbec nic jisté. Nic stále není bohužel samozřejmé. Takovými průkopníky byli třeba Mára Nový, nebo Stanislav Matuš. Teď jde často holemi proti hodně silné a pevné zdi Ondřej Lieser. Další zbořil v minulém týdnu.

A jestli díky němu motivuje další, kterým v posledním roce dokazuje, že nic není nemožné ani pro golfistu z České republiky, znamená to pro nás víc než pro Spojené státy zlato Xandera Schauffeleho. 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení