Před finále ztrácel sedm ran, Gavins i tak slaví životní titul

Daniel Gavins

Před finálovým kolem ISPS HANDA World Invitational se zdálo, že si o titul zahrají jiní. Ti ale v neděli chybovali, a tak si svůj životní triumf a první vítězství na European Tour připsal Angličan Daniel Gavins. Mezi ženami na stejné akci triumfovala Thajka Pajaree Anannarukarn.

Gavins hrál většinu roku na Challenge Tour, když se ukázal i na brněnské Kaskádě (-8, T21), ale na tu už se vracet nemusí. Po vítězství v Severním Irsku je opět plnohodnotným členem nejvyšší evropské golfové série.

Do tohoto roku přitom neměl na svém kontě umístění v TOP 10 nejen na European Tour, ale ani na Challenge Tour. Na té se mu však dařilo, pětkrát skončil v elitní desítce včetně posledních dvou startů, a tak si jel zahrát na European Tour, letos potřetí, ve velké pohodě.

Přesto to před finálovým kolem na vítězství nevypadalo. Dělil sice osmou příčku, ale na první místo ztrácel sedm ran. Jenže zatímco on zahrál čistou rundu za 65 ran (-5), lídři se trápili. Když pak David Horsey zahrál bogey na závěrečné osmnáctce, bylo hotovo. Po bogey si pohoršil na skóre -12, Gavins na tom byl o ránu lépe. A nikdo další už ho nemohl ohrozit.

"Před kolem jsem byl trochu nervózní, ale chtěl jsem se pokusit zahrát co nejnižší skóre. Se ztrátou sedmi ran jsem si ale nemyslel, že mám šanci na vítězství, takže ten tlak byl možná trochu menší," přiznal Gavins.

Ten původně neměl v plánu v Severním Irsku startovat: "Hrál jsem dobře, ale chtěl jsem si vzít týden volno, protože nás čekalo hodně akcí na Challenge Tour. Nemohu tomu uvěřit, byl to báječný den."

"Být každý týden na European Tour, to chcete. Mám štěstí, že tu mohu být a hrát golf," dodal 30letý Angličan, který zvládl Q-School v letech 2016 a 2018. Letos by tu šanci neměl, kvalifikační škola byla opět zrušena. A tak si právo hrát na European Tour uhrál po svém.

Konečné pořadí turnaje European Tour naleznete zde.

Na stejném místě a pod stejném názvem se hrál souběžně také společný turnaj LPGA a Ladies European Tour. Ten dospěl až do play-off, ve kterém stačil na druhé jamce par Thajce Pajaree Anannarukarn k udolání poslední soupeřky, kterou byla Američanka Emma Talley.

Konečné pořadí turnaje LPGA a LET naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení