Dlouhé play-off sedmi hráčů o olympijský bronz ovládl C.T. Pan

CT Pan

Zatímco o zlatu a stříbru bylo na olympijském golfovém turnaji mužů jasno hned po skončení finálového kola - získali je Američan Xander Schauffele a Slovák Rory Sabbatini, o bronzu bylo jasno až o hodinu a tři čtvrtě později. Nakonec ho v Tokiu ukořistil C.T. Pan z Tchaj-wanu.

Schauffele olympijský turnaj v Kasumigaseki Country Clubu vyhrál se skóre -18, Sabbatini skončil o ránu za ním. Na skóre -15 ale skončilo po 72 odehraných jamkách hned sedm hráčů, a tak se muselo do rozehrávky.

Hned na první nadstavbové jamce, kterou bylo osmnáctka, vyprchaly medailové naděje u domácího Hidekiho Matsuyami a Angličana Paula Caseyho. Na následující tříparovou desítku tak kromě Pana vyrazili ještě Collin Morikawa, Mito Pereira, Sebastián Muñoz a Rory McIlroy.

Po pěti parech zamířila stejná pětice na čtyřpar jedenáctky, kde Pan s Morikawou zahráli první dva berdíky v play-off a vyřadili tím zbylou trojici z rozehrávky. A společně vyrazili v neděli už potřetí na osmnáctku.

Drivy daly větší naději Morikawovi, který ale nezvládl svou druhou ránu a skončil v těžké pozici v bunkeru, ze které par nezachránil. Pan naopak svůj up and down z roughu zvládl a získal olympijský bronz.

Pan byl přitom před finálovým kolem až dělený sedmnáctý, díky kolu za 63 ran (-8) si ale řekl o šanci, kterou v play-off využil.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení