McIlroy je rád, že se ohledně golfu na olympiádě (opět) mýlil

Rory McIlroy

Přestože golf si užívá svou druhou účast na olympijských hrách od svého návratu v roce 2016, pro Roryho McIlroye se letos v Tokiu jedná o první olympijskou zkušenost. A sám přiznává, že je velmi rád, že se opět ve svém dříve skeptickém názoru mýlil.

Když McIlroy v roce 2016 vysvětloval novinářům, proč do brazilského Ria nepoletí, mluvil o tom, že do golfu šel primárně s tím, vyhrávat velké turnaje, nikoliv pomáhat golfu samotnému k růstu. Ten přichází s tím.

"Dívejte se, různí lidé mají různé názory. Já jsem ale rád za své rozhodnutí a nelituji toho. Možná se na olympiádu budu dívat, ale nevím, jestli to bude golf. Ale asi to bude spíše lehká atletika, plavání nebo skoky do vody. To, co má smysl," prohlásil McIlroy před pěti lety.

Dnes by podle všeho mluvil jinak.

Druhou šanci na olympijský start už si ujít nenechal a po sobotním třetím kole má reálnou šanci na medaili, když se skóre -11 dělí páté místo se ztrátou tří ran na vedoucího Xandera Schauffeleho.

Už nyní se podle sebe nemůže dočkat nedělního boje o zlato a zároveň se těší do Paříže, kde se bude konat další letní olympijské hry v roce 2024. Na olympiádu jednoduše změnil během pár dní názor, stejně jako v minulosti na Ryder Cup, který nejprve označoval za "exhibici".

"Přemýšlel jsem o tom. Musím dávat věcem šanci. V noci jsem mluvil se svou ženou a přiznal jsem, že jsem asi neměl být tak skeptický. Musím být prostě lepší v tom, dávat věcem šanci, poznat je, a neodepisovat je na první pohled," přiznal McIlroy novinářům v Tokiu.

"Jsem rád, že jsem se mýlil. Mýlil jsem se ohledně Ryder Cupu, a mýlil jsem se i tentokrát. A jsem za to rád," dodal čtyřnásobný major šampion, který chce v neděli získat svou první olympijskou medaili.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení