Lieserovi nepomohl ani eagle na závěr, finále slibuje velké drama

Rory McIlroy

Mizérie Ondřeje Liesera na olympijském turnaji v Tokiu bohužel pokračovala i ve třetím kole. Český golfista se v Kasumigaseki Country Clubu trápil i v sobotu, kdy se sice loučil s kolem eaglem na osmičce, ale ani to mu nepomohlo k posunu z posledního místa.

Jeho ztráta na předposledního hráče v turnaji navíc ještě narostla. Zatímco po dvou kolech byl rozestup mezi 60. Lieserem a jeho nejbližším soupeřem tři rány, před nedělním finále jich je už šest.

Nejlepší český golfista vstupoval do třetího kola na své neoblíbené druhé devítce, a přestože zahrál birdie hned na desítce, ztratil na ní dvě rány. První ztráta přišla v podobě double bogey na 11, další ránu ztratil po bogey na 15. Druhá polovina kola pak byla hodně divoká.

Lieser si na první devítce připsal čtyři pary, tři bogey a jedno birdie a již zmíněný eagle na pětiparu osmé jamky. Devítku tak došel v paru a do klubovny přinesl skóre 73 ran (+2).

S celkovými devíti ranami nad par je v olympijském turnaji zatím beznadějně poslední, na dvojici Gavin Green, Rafael Campos na děleném 58. místě ztrácí před finálovou rundou šest ran.

V čele turnaje je před jeho nedělním vyvrcholením Američan Xander Schauffele, který má ránu náskok na šampiona Masters a domácí medailovou naději Hidekiho Matsuyamu.

O další ránu zpět jsou na děleném třetím místě Carlos Ortiz a Paul Casey. Páté místo dělí mimo jiné Rory McIlroy (-11), Slovák Rory Sabbatini je s mínus sedmi dělený sedmnáctý.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení