Slovensko v naději. Sabbatini je ve hře o olympijské medaile

Rory Sabbatini

Povedená úvodní dvě kola Roryho Sabbatiniho dávají Slovensku naději na olympijskou medaili. Rodák z jihoafrického Durbanu, který před dvěma lety získal slovenské občanství, je po nedohraném 2. kole se skóre -6 na děleném 11. místě, dvě rány od třetího místa.

Sabbatini vstoupil do olympijského turnaje ve čtvrtek kolem za 69 ran (-2). V pátek se mu však v Kasumigaseki Country Clubu dařilo ještě více, když si polepšil rovnou o čtyři rány, a přiblížil se elitní desítce.

Šestinásobnému šampionovi PGA Tour vyšel v pátek především závěr kola. Ještě po dvanácti jamkách byl totiž v paru, pak ale zahrál čtyři birdie během pěti jamek (13, 14, 15, 17) a v pořadí si výrazně polepšil.

Na vedoucího Američana Xandera Schauffeleho sice ztrácí před víkendem pět ran, ale na čtyři hráče na děleném třetím místě, pouhé dvě. Olympijská medaile tak pro něho zatím nevisí zase až tak vysoko.

"Měl jsem zlý začátek, v úvodu jsem se trápil. Naštěstí se mi podařilo se uvolnit. Výsledkem byly čtyři birdie na druhé devítce," zhodnotil 45letý golfista své páteční vystoupení na olympijských hrách.

V pátek se postaral o vůbec první odpal celého dne, v sobotu si bude muset počkat. Nejprve se totiž bude dohrávat druhé kolo, až poté odstartuje to třetí, do kterého Sabbatini vyrazí mezi posledními.

 

 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení