Lieser se v Tokiu trápí, je poslední. McIlroy zaútočil

Ondřej Lieser

Chtěl na olympijském turnaji v Tokiu najít ztracenou formu, ale zatím se mu to nedaří. Ondřej Lieser je v polovině čtyřkolové akce na posledním 60. místě, když v pátek zahrál za 77 ran (+6) a celkově je na plus sedmi. Do boje o medaile se pak přihlásila velká jména.

Po prvním kole byl s jednou nad par ještě v páté desítce, druhé kolo ale nejlepšímu českému golfistovi už vůbec nevyšlo. Celkově v něm poztrácel šest ran a na předposledního Portoričana Rafaela Campose ztrácí tři rány.

Lieserovi v Kasumigaseki Country Clubu absolutně nesedí druhá devítka. Tu první za úvodní dvě kola došel v paru, když ve čtvrtek hrál osm parů a birdie, v pátek osm parů a bogey. Na druhou devítku ale nenachází recept.

Ve čtvrtek ještě čtyři bogey lehce vylepšil dvěma berdíky, v pátek už ale pouze ztrácel ránu za ranou, když nakonec zapsal do své skórkarty dalších pět bogey (11, 12, 14, 15, 17). A přišel propad pořadím na samé dno.

Otázkou je, jak moc Liesera vždy rozhodí přerušení kvůli bouřce, které ho jak v prvním, tak druhém kole zastihlo po desáté jamce. Tentokrát se jednalo o skoro dvou a půl hodinové přerušení kvůli bouřkám v oblasti.

Nedařilo se ale celému flightu, Španěl Jorge Campilo a Ind Udayan Mane, kteří s Lieserem šli v úvodních dvou kolech, jsou s +3 na děleném 57. místě.

Senzační druhé kolo se dvěma eagly za 63 ran (-8) vystřelilo do vedení Američana Xandera Schauffeleho, který má se skóre -11 ránu náskok na Mexičana Carlose Ortize. Čtyři hráči ztrácí na děleném 3. místě tři rány, později odpoledne byla hra kvůli nepřízni počasí opět přerušena.

Na děleném sedmém místě se ztrátou čtyř ran na lídra jsou pak po povedených kolech také Rory McIlroy (66, -5) a Shane Lowry (65, -6). O další ránu zpět je slovenská medailová naděje Rory Sabbatini (T11).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení