PGA Tour nepustí hráče na lukrativní turnaj do Saúdské Arábie

Dustin Johnson

Boj PGA Tour proti saúdskoarabským snahám proniknout do nejvyšších pater světového golfu pokračuje. Vedle toho, že hráče straší vyřazením z okruhu, pokud by se připojili k Super Golf League, jim podle všeho v příštím roce nedovolí start na akci Saudi International.

Ta už má za sebou tři ročníky, když dva z nich vyhrál Dustin Johnson a jeden Graeme McDowell. Hráče přitom neláká přímo na prize money, které bylo vždy "pouhých" 3,5 milionu dolarů, ale obří startovné, které se samo o sobě pohybuje v řádech milionů dolarů pro ty nejlepší.

Tomu je ale nyní možná konec. Podle informací Golfweeku dělá zámořský okruh vše pro to, aby si jeho hráči v příštím roce na turnaji, za kterým stojí mimo jiné vláda Saúdské Arábie, nezahráli.

Vše s ohledem na to, že ti samí lidé jsou i za plánovanou Super Golf League, která pro sebe chce ukořistit klidně i 50milionovým startovným (v dolarech) ty nejlepší hráče světa. Zatím bezúspěšně.

"PGA Tour se dlouhodobě drží toho, že neuvolňuje hráče pro nesankcionované akce," řekl Golf Channelu mluvčí zámořského okruhu.

Turnaj v Saúdské Arábii byl přitom v úvodních třech letech spolupořádán European Tour. Ta od něho ale nejspíše dá v příštím roce ruce pryč a svým hráčům nařídí to samé, co PGA Tour.

Organizátoři Saudi International tak nyní podle zámořských novinářů dělají vše pro to, aby byl jejich turnaj v novém roce součástí Asian Tour, do které už zainvestovali slušný balík peněz. Díky tomu by byl jejich turnaj sankcionovaný a šly by na něm získat body do světového žebříčku.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení