Casey i McIlroy hrají v Tokiu. O čem ale oba golfisté sní?

Rory McIlroy

Oba startují na olympijském golfovém turnaji v Tokiu, pro oba je to premiéra pod olympijskými kruhy, oba už nasbírali řadu golfových trofejí, ale jejich pohled na úspěch na olympijských hrách se liší. Jak a v čem se liší názory Roryho McIlroye a Paula Caseyho?

McIlroy v Tokiu hájí barvy Irska, ale jako Severní Ir mohl klidně kývnout i na nabídku Velké Británie. Zvolil si Irsko. Upřímně ale přiznal, že nikdy v minulosti nesnil o tom, že někdy mohl získat zlatou olympijskou medaili.

V jeho snech měly jednoznačně přednost golfové trofeje. "Vždycky jsem snil o džbánku na klaret, nebo o zeleném saku," vyjmenoval dvě trofeje za vítězství na The Open a na Masters. Tu první už dokázal v roce 2014 získat, druhá mu zatím stále uniká.

Rodák ze severoirského Holywoodu už dříve přiznal, že se nepovažuje za nijak velkého patriota, byť patří k tradičním oporám evropského týmu v Ryder Cupu.

"O olympijském zlatu se mi nikdy nesnilo. Zdálo se mi o Claret Jugu a zeleném saku, ale nikdy jsem neusínal s představou, že vyhraju olympiádu. Takže nedokážu říct, co by to pro mě znamenalo, dokud bych ji doopravdy nezískal," přiznal 32letý vítěz čtyř majorů.

Naopak, zkušenější a starší Paul Casey reprezentující Velkou Británii se nijak netají tím, že nic nepřekoná zisk zlaté olympijské medaile.

"Odjakživa, když jsem vyrůstal, jsem byl velký fanoušek olympijských her a v létě jsem je sledoval. Pokaždé to byl ohromný zážitek," řekl Casey, který při návratu golfu na olympijádu po 112 letech v Riu de Janeiru chyběl.

"Nikdy by mě nenapadlo, že tady teď budu v Tokiu jako sportovec na olympijských hrách. Díky Justinu Roseovi vlastně technicky obhajujeme zlato a jsem pyšný, že mohu být součástí britského týmu," konstatoval Casey, který hájí britské barvy společně s Tommym Fleetwoodem.

"Cítím vášeň, hrdost a nenapadá mě nic lepšího a většího, co by mě jako golfistu mohlo potkat, než vyhrát zlatou olympijskou medaili," přiznal 44letý vítěz tří turnajů PGA Tour a patnácti na European Tour.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení