Lieser začal olympijský turnaj kolem za +1 a dělí 48. místo

Olympijské hry Tokio

Ondřej Lieser má svou olympijskou premiéru za sebou. Po nadějné první devítce ta druhá už tak povedená nebyla. Český profesionál odehrál první kolo olympijského turnaje se skóre +1 a dělí 48. místo. Nečekaným lídrem je Rakušan Sepp Straka, který zahrál 8 ran pod par.

První devítku na hřišti Kasumigaseki Country Clubu zvládl český golfista velmi dobře. Osm jamek zahrál v paru a na tříparové sedmičce si připsal dokonce birdie, takže po úvodních devíti jamkách hrál jednu ránu pod par.

První komplikace přišly hned na desáté jamce a na dalším tříparu. Tentokrát z toho bylo bogey. A o chvíli později musel nejen český hráč, ale i ostatní golfisté, kteří ještě byli ve hře, opustit hřiště kvůli hrozbě bouřky.

Po návratu na hřiště po přerušení hry zapsal Lieser na dvanácté jamce další bogey, ale nesložil zbraně. Na patnáctce a sedmnáctce zahrál dvě birdie, bohužel mezi ně a také na závěrečné osmnáctce "napasoval" i dvě bogey. Nakonec z toho bylo dělené 48. místo se skóre +1.

Ondřej Lieser v Tokiu (foto: Ondřej Lieser)

To, že golf se řadí mezi sporty, u nichž je nadmíru těžké předpovídat vítěze, potvrdilo i první kolo olympijského turnaje. Nečekaným lídrem je totiž Rakušan Sepp Straka, který zahrál čisté kolo s osmi birdie a výsledkem 63 ran vyrovnal olympijský rekord ve skóre za osmnáct jamek.

Straka se sice narodil v Rakousku, ale jeho matka je Američanka a on sám vystudoval univerzitu v Georgii. Za oceánem také žije, aktuálně je na 161. místě světového žebříčku a pravidelně hraje na PGA Tour.

"V Rakousku jsem strávil prvních 14 let svého života a je to můj domov. Říkával jsem, že jsem z 50% Rakušan a z 50 Američan, ale jeden přítel mě opravil, že jsem 100% Rakušan a také 100% Američan. S Rakouskem jsem ale pořád spojený," uvedl Straka po prvním kole.

Zatím největším profesionálním úspěchem 28letého Rakušana je vítězství na Korn Ferry Tour před třemi roky.

Největší favorité turnaje začali poněkud vlažněji – nejlépe je na tom Paul Casey se skóre -4 na dělené 8. pozici. Na dělené 12. příčce se skóre -3 jsou mj. Xander Schauffele, Viktor Hovland či Patrick Reed, o další ránu zpět na děleném 21. místě je např. Rory McIlroy.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení