Rahm sleduje golf z Tokia v televizi a pořád nechápe, co se stalo

Jon Rahm

Olympijský golfový turnaj mužů odstartoval, ale bez světové jedničky a jednoho z největších favoritů Jona Rahma, který byl v tu chvíli na šest tisíc mil daleko a sledoval turnaj pouze z domova v televizi. Šestadvacetiletý Španěl stále nemůže uvěřit tomu, proč v Tokiu není.

"Nikdy mě ani nenapadlo, že tam nebudu. Do teď to nechápu a ani nedokážu vysvětlit, co a proč se to stalo," přiznal Rahm v rozhovoru pro The Olympian.

Tím zásadním důvodem a vlastně jednoduchým vysvětlením je to, že den před plánovaným odletem do Tokia a splněním svého snu startovat na olympijských hrách měl pozitivní test na Covid-19. Záhadou ale zůstává, proč?

Rahm prošel pěti testy na covid už v rámci turnaje the Memorial první týden v červnu. V pořadí šestý byl pozitivní. Přišel tehdy o téměř jisté vítězství na turnaji, protože po třech kolech vedl o šest ran, ale do finálového už nesměl nastoupit.

V tom samém týdnu se nechal také očkovat, protože neměl žádné příznaky. Po několika dalších dnech mohl z izolace a podařilo se později vyhrát US Open. První major ve své kariéře.

"Pro lidi, kteří to nevědí, jsem před Tokiem potřeboval mít tři negativní testy tři dny po sobě. Čtvrtek, negativní, pátek, negativní, sobota pozitivní. Nechal jsem si ještě udělat druhý test, abych se ujistil, že to ten předchozí není falešně pozitivní," prozradil Rahm.

Nechal se testovat ještě i v neděli. Nechal si udělat test na sliny, na protilátky a PCR. Testy na sliny a PCR se vrátily negativní a třetí mu potvrdil, že má protilátky na covid. "Jenže už bych nestihl mít další tři testy za sebou, abych stihl turnaj," smutně konstatoval.

Přitom při cestě do Velké Británie na The Open, kde skončil třetí, měl tři testy za sebou v pořádku. "Je pro mě šílené najít odpověď, proč se to stalo. Ještě jsem nenarazil na dva odborníky, kteří by mi řekli totéž," přiznal.

Rahm se ale naučil krotit svou španělskou vážně od okamžiku, kdy se stal otcem a narodil se mu syn Kepa. "Ještě před pěti měsíci bych šílel, rozčiloval se. Mnohem víc, než teď. Zklamání ale bylo velké, trvalo mi den dva, než jsem se z toho dostal. Sen stát se olympionikem bude muset ještě tři roky počkat," poznamenal.

A přiznal i to, že koronavirová pandemie ho donutila k jinému pohledu na život. Jeho blízký přítel totiž na Covid-19 zemřel. Zatímco on a jeho rodina jsou zdraví.

"Když to shrnu, nedostal jsem se na dvě velké akce. Ale upřímně řečeno, golf je v tomto případě až druhořadý. Důležití jsou moje žena, můj syn, moje rodina. A navíc nemůžu říct, že to je špatný rok. Vyhrál jsem US Open, stal jsem se světovou jedničkou. Nikdy neřeknu, že mám smůlu," dodal Rahm už smířený s osudem.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení