European Tour opět zrušila svůj TOP turnaj, kvůli COVIDu

Nedbank Golf Challenge

Závěr letošní sezony European Tour už nyní ovlivňuje COVID. Nedbank Golf Challenge měla být předposledním turnajem sezony a hrát se mělo o 7,5 milionu dolarů. Ale stejně jako v minulém roce se v jihoafrickém Sun City hrát nebude. Kvůli pandemii koronaviru.

Posledním šampionem turnaje tak bude i po tomto roce Tommy Fleetwood z roku 2019. Už loni turnaj zrušil COVID a letos tomu není jinak. Hrát se mělo od 11. do 14. listopadu, jen týden před finále série v Dubaji.

Pandemie koronaviru se po celém světě vyvíjí jinak. Zatímco v Česku se aktuálně rozvolňuje, což mimo jiné znamená, že v srpnu bude moci na D+D REAL Czech Masters na Albatross dorazit více diváků, jinde po světě přicházejí další vlny. A situace se příliš nelepší.

Je to i případ JAR, kde se tak tři a půl měsíce před plánovaným startem turnaje rozhodli akci zrušit. Jde přitom jak o nejistotu situace, jaká bude v listopadu, ale hlavně i současné restrikce, které přípravu komplikují.

Na jubilejní 40. ročník tradičního turnaje si tak v Gary Player Country Club v Sun City musí počkat minimálně do roku 2022.

"Současná situace v Jižní Africe je velmi náročná a máme pocit, že pořádat turnaj takové velikosti a prestiže, jako je Nedbank Golf Challenge, by nebylo možné a ani rozumné," vzkázal v oficiálním prohlášení Mike Brown, generální ředitel Nedbank Group.

A dodal proč: "Jako africký major tento turnaj znamená až příliš mnoho pro mnoho lidí a je znám jako prvotřídní akce. V tomto čase by prostě nebylo možné oslavovat 40. ročník Nedbank Golf Challenge. Soustředíme se na to, abychom to spolu oslavili v roce 2022."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení