Matt Wallace to pěkně schytal od fanoušků. Je prý ostudou golfu

Matt Wallace

Matt Wallace do bojů o turnajový titul na Wales Cazoo Open na hřišti The Celtic Manor, který hostilo i Ryder Cup, sice nezasáhl a skončil dělený osmý. Ale i tak si řekl 31letý Angličan o pozornost golfových fanoušků. Pěkně to od nich schytal.

A vůbec nešlo o hru, nebo konečný výsledek. Ostatně, dělené osmé místo bylo pro Wallace, jinak vítěze čtyř turnajů European Tour, teprve čtvrtým letošním umístěním v top 10.

Jenže v závěrečném kole Wallace neudržel nervy na uzdě a poté, co na čtyřparové šestnácté jamce nezahrál ránu podle svých představ, mrštil vztekle holí. Tak, že udělal několik slušných "krtinců" na fairwayi.

Ke smůle pro něj to zachytily i kamery a fanoušci na sociálních sítích pro jeho výlev emocí neměli ani trochu pochopení. Jejich komentáře nejspíš 31letého vítěze čtyř podniků evropské série nepotěšily.

"Co se to děje s těmi chlapíky? Myslím tím to, že Wallace a Hatton jsou ostudou téhle profese," nechal se "slyšet" na sociálních sítích bývalý profesionál a hráč European Tour Gary Evans.

"Takové chování se může stát jednou dvakrát za celou kariéru, ale tihle chlapi to dělají každý týden. Co s tím dělá European Tour?" položil si nakonec řečnickou otázku.

Ani další reakce nebyly rozhodně z těch, které měly pro Wallaceho výbuch vzteku pochopení.

"Jestli se cítíte mrzutě, dejte palec nahoru," napsal jeden z fanoušků pod video, na němž je Wallace, jak vztekle mrštil svou holí.

"Greenkeepeři dřou na přípravách hřiště celé měsíce a tihle šašci do nich dělají pro zábavu díry. Měly by za to být vysoké pokuty a suspendace. Není to přijatelné na žádné úrovni a co se děje v jiných sportech, není podstatné," přidal se další.

"Jedna trestná rána za každé hození holí a hned to přestane. Takové šaškárny se v kriketu nebo v ragby nevidí. Přesto golf miluju," přidal i možnou sankci další fanoušek.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení