Reed a akce "kulový blesk": tři testy a let přes půl planety

Patrick Reed

Když Patrick Reed opouštěl v neděli green 18. jamky na hřišti TPC Twin Cities po dohrání turnaje 3M Open, vyslechl si už první povzbuzování fanoušků: "Let’s go, Patrick. USA." V tu chvíli už pro ně totiž byl hráčem hájícím barvy USA na olympijských hrách v Tokiu.

A bude to pro Reeda hodně hektický týden. V sobotu po třetím kole se dozvěděl, že Bryson DeChambeau měl pozitivní test na covid a do Tokia neodcestuje, a že právě on je prvním náhradníkem.

"Samozřejmě, že jsem byl rád, že mi někdo zavolal, ale zároveň to nepřejete nikomu z kluků. Všichni byli natěšení, že budou hrát za USA na olympijských hrách. Je mi líto Brysona. Vím, že se opravdu těšil. Je to nešťastná situace," konstatoval Reed.

Po dohrání turnaje ho čekala doslova akce "kulový blesk". Podle pravidel musí ze všeho nejdřív projít třemi testy na covid s odstupem nejméně 24 hodin. A samozřejmě s negativním výsledkem. První testy absolvoval hned v dějiště turnaje, další po příjezdu domů do Houstonu. A pokud bude negativní i třetí test, odletí ze San Franciska přímo do Tokia.

Tam přiletí ve středu odpoledne a olympijský golfový turnaj začíná už ve čtvrtek. "Asi už se mi nepodaří vmáčknout se do tréninkového kola, ale můj trenér a zbytek mého týmu mi připomněli, abych si vzpomněl na své úspěšné pondělní kvalifikace. To býval také docela fofr," poznamenal 30letý Američan.

Tehdy objížděl pondělní kvalifikace na turnaje PGA Tour autem a se svou budoucí manželkou v roli kedíka. A úspěšně – nakonec získal kartu na PGA Tour a zařadil se mezi nejlepší hráče světa.

"Hele, když jsi honil turnaje v pondělních kvalifikacích, měl jsi úspěšnost šest ku šesti. Když jsi hrál hřiště po tréninkovém kole, bylo to 0:2, říkal mi můj kouč. Tak snad na to navážu," přál si vítěz devíti turnajů PGA Tour, jemuž bude dělat caddieho v Tokiu právě jeho trenér Kevin Kirk.

Reed je jediným ze čtveřice amerických golfistů, který už olympijskou atmosféru zažil. Startoval už na hrách v Riu de Janeiru v roce 2016. "Kdykoliv mohu reprezentovat svou zemi, udělám o bez ohledu na to, co se děje kolem, v jakém se hraje časovém pásmu, nebo jak dlouhá cesta mě čeká," prohlásil Reed.

DeChambeau ale nebyl jediným hvězdným hráčem, který na poslední chvíli vypadl ze hry. O start na olympijských hrách přišel kvůli pozitivnímu testu i první hráč světa Jon Rahm. Toho nakonec nahradil jeho krajan Jorge Campillo, přestože původně Španělský olympijský výbor prohlásil, že nebude mít dost času nalézt za Rahma náhradu mezi španělskými golfisty.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení