Champ provedl úplný obrat. A vyhrál třetí turnaj na PGA Tour

Cameron Champ

Letošní sezona PGA Tour se pro Camerona Champa nevyvíjela ani trochu dobře. Měl až příliš mnoho volných víkendů, protože jedenáctkrát neprošel cutem. Začal o sobě pochybovat, hledal nové cesty. Šlo mu to docela rychle, protože na turnaji 3M Open zvítězil.

Champ vyhrál už třetí turnaj na PGA Tour a v 26 letech se zařadil k trojici Collin Morikawa, Jon Rahm a Bryson DeChambeau, kteří jako jediní hráči do 28 let dokázali v každé z posledních tří sezon vyhrát aspoň jeden turnaj na PGA Tour.

"Právě jsem provedl úplný obrat v tom, jak jsem se dosud ráno probouzel, jak reaguji na určité věci a zvykám si na nové věci," prohlásil Champ, který ve FedExCupu poskočil ze 142. až na 49. místo pořadí a zajistil si účast mezi nejlepšími 125 hráči pro play-off.

Pravdou je, že po složité sezoně si ani vítězství nijak nezjednodušil. Na závěrečné obávané pětiparové osmnáctce snad poprvé v kole sáhl po driveru. Míček poslal daleko, ale do hlubokého roughu, z něhož se jen s obtížemi vyhrál. Následovala třetí rána, jen přihrávka do pozice, odkud mohl atakovat green. Zvládl to – ze 110 metrů poslal míček metr k jamce a zahrál par.

"Evidentně jsem závěr udělal trochu zajímavější," poznamenal už s úsměvem Champ. Prošel si ale nelehkým obdobím.

"Po turnaji v Detroitu jsem si řekl a dost. To už stačí. Takhle nemůžu pokračovat, neužívám si hru, není to zábava. Všechno jsem si v sobě přerovnal. Jsem ještě mladý, právě mi bylo 26 let," prozradil Champ, na čem pracoval a co ho brzdilo.

Nejspíš i proto zahrál na hřišti TPC Twin Cities čisté finálové kolo s pěti birdie a zvítězil se skóre -15. O dvě rány před trojicí hráčů na druhé pozici – Jhonattanem Vegasem, Charlem Schwartzelem a kým jiným, než "věčně druhým" Louisem Oosthuizenem.

"Tenhle týden jsem si to tady užil. A snažil jsem se zjistit, jestli zvládnu líp čtvrté kolo, než druhá a třetí," poznamenal Ooosthuizen v narážce na svůj nepovedený výkon z finálové rundy na The Open, v níž přišel o vítězství.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení