Devětkrát z 11 startů nedal cut, teď slaví Elvira první titul

Nacho Elvira

Španěl Nacho Elvira na turnaji Cazoo Open sice promarnil náskok šesti ran, ale nakonec se v play-off přece jen dočkal prvního vítězství na European Tour. Na seniorském The Open zvítězil senzačně Stephen Dodd, když odolal útoku Miguela Angela Jimeneze.

Mohl to být v závěru týdne španělský double. Elvira vstupoval do závěrečného dějství turnaje Cazoo Open s podporou fotbalové hvězdy Garetha Balea na hřišti The Celtic Manor s náskokem šesti ran. Vedl v podstatě od začátku turnaje, ale svůj náskok postupně ztrácel.

Přesto mohl vyhrát, protože na závěrečnou pětiparovou osmnáctou jamku přicházel s náskokem jedné rány se skóre -17. Jenže neproměnil putt do paru z necelého metru a musel do play-off s Jihoafričanem Hardingem.

"Myslel jsem, že to mám všechno pod kontrolou. Ale abych byl upřímný, při posledních ranách na osmnácté jamce jsem byl dost nervózní. V play-off už jsem byl na osmnáctce mnohem klidnější," přiznal Elvira.

Rozhodnutí padlo hned na první jamce rozstřelu. A tentokrát minul putt do paru z necelých dvou metrů Harding. "Nikdy není příjemné vidět, že někdo netrefil míček do jamky. Ale asi to cítil stejně, když jsem chvíli předtím minul já," poznamenal 34letý Španěl, který se dočkal premiérového titulu na European Tour při svém 195. startu.

"Znamená to pro mě celý svět. To je to, proč trénujeme, tvrdě pracujeme a o co usilujeme. Snažíme se vyhrávat, být co nejlepší a hrát s těmi nejlepšími. Moc to pro mě znamená," dodal Elvira, který už měl na kontě čtyři vítězství z Challenge Tour, ale na posledních jedenácti turnajích devětkrát neprošel cutem.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Seniorské The Open vyhrál Dodd

Elvira se stal druhým Španělem po Jimenezovi, který turnaj ve Walesu vyhrál před šestnácti lety. Právě Jimenez mohl završit španělské double, ale proti byl na Senior The Open v Sunnigdale Golf Clubu Velšan Dodd.

Pětapadesátiletý hráč rozhodl až na poslední jamce, na níž zahrál birdie a vyhrál o jedinou ránu před Jimenezem, vítězem seniorského Open z roku 2018.

"Opravdu jsem si to chtěl především zkusit a užít. Nehrál jsem soutěžní golf hodně dlouho. Snad jeden turnaj za osmnáct měsíců. Nevěděl jsem, co od sebe očekávat, ale připravoval jsem se poctivě. Jo udělal jsem i pár chyb a zahrál špatné rány, ale taky jsem to vynahradil několika slušnými ranami. To bylo důležité," komentoval své nečekané vítězství Dodd.

Teď se může radovat nejen z prémie ve výši téměř 334 tisíc euro, ale také z pozvánky na 150. The Open, které se odehraje v St Andrews v roce 2022.

Třetí titul z majoru mezi seniory nezískal Alex Čejka, který skončil dělený 18. se skóre -1.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

V Itálii na Challenge Tour vládl Gouveia

Na turnaji Challenge Tour Italian Challenge zvítězil Portugalec Ricardo Gouveia, který zahrál 16 ran pod par a z lukrativní prémie 300 000 euro si „odkrojil“ 48 000 euro.

Na turnaji startovali také tři čeští golfisté, ale Stanislav Matuš odstoupil už po prvním nepovedeném kole a Šimon Zach a Filip Mrůzek neprošli cutem.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení