Kordovy se loučily eagly, první titul z majoru slaví Minjee Lee

Minjee Lee

Ve finálové rundě Evian Championship se děly věci. Sestry Kordovy se loučily eagly na závěrečné osmnáctce, Irka Leona Maguire se blýskla kolem za 61 ran a vyrovnala historický rekord LPGA na majorech. Vítěznou trofej ale zvedla nad hlavu Australanka Minjee Lee.

Minjee Lee už sice vlastní tituly z pěti turnajů LPGA, ale major vyhrála poprvé. A muselo rozhodnout až play-off. Do něj se 25letá Australanka dostal díky skvělému finálovému kolu, v němž zahrála sedm birdie a dostala se na skóre -18.

A to i přesto, že do nedělního kola vstupovala se ztrátou sedmi ran na vedoucí Korejku Jeongeun Lee6. Jenže také 25letá Korejka, která na LPGA vyhrála pouze jednou, ale hned na majoru, a to na US Open v roce 2019, po birdie na jedničce na první devítce zkolabovala. Zahrála pět bogey a zdálo se, že je ze hry o titul venku.

Na druhé devítce ale zabrala a díky čtyřem birdie se znovu vrátila do bitvy o titul. Dokonce mohla rozhodnout už na své závěrečné osmnáctce, ale její putt do eaglu neskončil v jamce.

Play-off přineslo rychlé rozuzlení. Lee6 poslala na pětiparové osmnáctce svou druhou ránu do vody, zatímco Lee si přihrála dva metry k tyči. O chvíli později už mohla slavit první titul z majoru.

"Jen jsem se snažila hrát, co nejlépe. A trefovat co nejvíc birdie. Tohle vítězství je prostě úžasné. Konečně i na majoru," radovala se Minjee Lee chvíli po svém triumfu.

Přidala do rodiny další cennou trofej. Její mladší bratr Min Woo totiž před několika týdny triumfoval na Scottish Open v rámci European Tour.

Sestry Kordovy tentokrát do bojů o nejvyšší příčky nezasáhly. Mladší Nelly si ve čtvrtém kole zase o něco polepšila, když zahrála 4 rány pod par. S celkovým skóre -7 nakonec obsadila dělené 19. místo a s turnajem se loučila eaglem na osmnáctce.

Totéž už chvíli pře dní dokázala i starší Jessica, která v nedělní rundě zahrála dvě rány pod par a s celkovým skóre -3 dohrála Evian Championship na dělené 38. pozici.

O zápis do historie LPGA se v závěrečném kole postarala Irka Leone Maguire, která zahrála 10 ran pod par. Napodobila tak výkon Korejky Lee6 z pátku a také vyrovnala historické maximum na majorech. O den dřív přitom Irka zahrála 71 ran.

"Upřímně řečeno, mezi těmi včerejší i 71 a dnešním 61 ranami nebyl až tak velký rozdíl. Včera jsem měla na hřišti pocit, že hraju skvěle, ale nespadl mi do jamky jediný putt. Dneska naopak skoro každý," přiznala Maguire, která bude hájit barvy Irska na olympijském turnaji v Tokiu.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení